KHL prezidents par Rīgas un Minskas “Dinamo” attiecībām: Katram gadījumam mums ir rezerves varianti

08/06/2021 19:29

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) prezidents Aleksejs Morozovs sezonas noslēguma pasākumā dalījās viedoklī par to, kā attīstīties attiecības starp Rīgas un Minskas “Dinamo”.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta laikā Rīgā vienā no stendiem ar karogiem Baltkrievijas tradicionālais sarkani-zaļš karogs tika nomainīts uz sarkani-balto, ko izmanto opozīcija. Šīs žests izpelnījās plašu rezonansi Baltkrievijā, kā rezultātā no valsts tika izsūtīti Latvijas diplomāti, uz ko Latvija atbildēja identiski, pieprasot baltkrievu diplomātus nekavējoties atstāt valsti. Vēlāk situācija kļuva vēl asāka, jo PČ laikā Baltkrievijas varas iestādes piespieda “Ryanair” lidmašīnu, kura pildīja reisu Atēnas – Viļņa, piezemēties Minskā, lai aizturētu tajā esošo opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču.

Lielākā daļa no Eiropas Savienības (ES) valstīm paziņojušas par aizliegumu uzņemt un veikt reisus uz Baltkrieviju, kā arī ieteikuši aviokompānijām neizmantot Baltkrievijas gaisa telpu. No šīs situācijas cieta arī Baltkrievijas hokeja izlase, kura pēc PČ noslēgšanas uz Minsku devās ar autobusu.

“Kā Minskas “Dinamo” spēlēs Rīgā un Rīgas “Dinamo” Minskā? Mēs sekojam situācijai. Mums ir standarta situācija, ka hokejs ir ārpus politikas. Baltkrievus taču ielaida Rīgā uz pasaules čempionātu. Nav nekādu politisko ierobežojumu, kuri neļautu mums rīkot čempionātu. Ja notiks kaut kas ārkārtējs, mums ir rezerves varianti. Ir laukumi Krievijā, kuros būtu iespējams aizvadīt mačus, kā tas bija, piemēram, ar “Jokerit”. Galvā ir daudz variantu, bet mēs uzsvērām, ka hokejs ir ārpus politikas. Visi līdzjutēji gaida hokeju, ja tiks noņemts pandēmijas jautājums, būs daudz atbalstītāju. Negribētos, lai politiķi tajā iejauktos,” teica Morozovs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….