KHL rupjākais hokejists: Nekad nespēlēšu līdz pēdējam elpas vilcienam

30/06/2020 20:11

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas apgabala “Vityaz” uzbrucējs un līgas visu laiku rupjākais spēlētājs Jevgēņijs Artjuhins atklāja, ka tuvākajā laikā neplāno beigt savu profesionālā sportista karjeru, taču hokeju pametīs tiklīdz uz ledus vairs nespēs demonstrēt pienācīgu sniegumu.

“[Jaromirs] Jāgrs spēlē vēl tagad, un viņam ir 48 gadi! Viss ir ārkārtīgi individuāli,” jautāts par to, cik ilgi var spēlēt profesionālajā hokejā, oficiālajā kluba mājaslapā atbildēja Artjuhins. “Tas viss ir atkarīgs no fiziskā sagatavotības un gribasspēka.”

“Spēlēju tā, it kā man būtu 25! Jūtos labā fiziskā formā,” jautāts par savu spēli 37 gadu vecumā atklāja hokejists. “Es pats priekš sevis izlēmu – ja vairs nevarēšu paskriet, pabeigšu karjeru. Es nekad nespēlēšu līdz pēdējam elpas vilcienam. Ja sapratīšu, ka pienācis laiks, beigšu savas hokejista gaitas.”

Artjuhins nesen parakstīja viena gada līgumu ar savu līdzšinējo komandu Maskavas apgabala “Vityaz”, kuras rindās spēlēs arī Kaspars Daugaviņš. Artjuhins “Vityaz” klubam pievienojās pirms pagājušās sezonas un 30 regulārā čempionāta spēlēs guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles. Vienu sezonu iepriekš “milzis” nepārstāvēja nevienu klubu.

Hokejista spēles maniere pēdējos gados ir mainījusies, bet līdz tam viņš tāpat izpelnījies “sliktā puiša” tēlu. Artjuhins ierasti ir tas hokejists, kurš pie laukuma apmalēm piespiež pretiniekus un vajadzības gadījumā arī izvicina dūres. KHL karjeras laikā viņš kopumā nopelnījis 1026 soda minūtes, kas ir līgas antirekords.

KHL uzbrucējs kopumā aizvadījis 358 regulārā čempionāta spēles, kā arī 53 mačus aizvadījis Gagarina kausa izcīņā. Regulārajā sezonā viņš kopumā guvis 37 vārtus un 50 reizes rezultatīvi piespēlējis, bet “play-off” viņa rēķinā 8+7.

Krievijas spēcīgākajā čempionātā viņš arī piemērījis Sanktpēterburgas SKA, Maskavas “Dinamo”, Novosibirskas “Sibir”, Maskavas CSKA un Mitišču “Atlant” kreklus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

01/03/2021 13:59

Savickis: Lipons nav vienīgais hokejists, kurš izteicis vēlmi nākamsezon pārstāvēt “Dinamo”

Rīgas “Dinamo” komanda no “hokeja kartes” nepazudīs un nākamsezon plāno aizvadīt savu 14. sezonu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), pirmdien sarunā ar LETA teica kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Rīgas “Dinamo”…