KHL spēlētāju arodbiedrības vadītājs: Algu samazināšana bija neizbēgama

Andrejs Kovaļenko, sportazinas.com
Andrejs Kovaļenko | Foto: KHL

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlētāju arodbiedrības vadītājs sarunā ar “Russia-Hockey” pauda viedokli, ka tagadējos apstākļos algu samazināšana ir neizbēgama.

Jau ziņots, ka, sākot no nākamās sezonas KHL darbosies algu griesti 900 miljonu rubļu (11,5 miljoni eiro) apmērā. Ņemot vērā to, ka aizvadītajā sezonā astoņiem klubiem algu budžets krietni pārsniedza šo summu, vairākas komandas ir spiestas vienoties ar spēlētājiem par atalgojuma samazināšanu vai līguma laušanu.

Iepriekš neapmierinātību ar lēmumu ieviest algu griestus pauda kādreizējais Gagarina kausa ieguvējs Aleksejs Tereščenko, kurš norādīja, ka šis ierobežojums ietekmēs visus spēlētājus. “Komandām tagad ir grūtāk piesaistīt brīvos aģentus, bet tie, kas pagarina līgumus, turpmāk saņems mazākas algas. Gan pieredzējušie, gan jauni spēlētāji izjūt algu samazināšanu.”

Tāpat Tereščenko apsūdzēja arodbiedrības vadītāju nekā nedarīšanā, atceroties piemērus no Nacionālās hokeja līgas (NHL), kad vairākos gadījumos nesaskaņas starp līgu un spēlētāju arodbiedrību (NHLPA) noveda pie streikiem un pat atceltajām sezonām.

“Algu griestu dēļ mums bija jāstreiko? Pirmkārt, pēdējās reizēs NHL bija nevis streiki, bet lokauti. Iniciatīva par līgas slēgšanu nāca nevis no spēlētājiem, bet no klubu īpašniekiem. Otrkārt, lokauti ir viena no tumšākajām lappusēm NHLPA vēsturē, kad spēlētāji zaudēja algas par sezonu, bet turpmāk tās tika samazinātas par 20%,” teica Kovaļenko.

“Tieši pēc lokauta vienošanās starp NHL un NHLPA parādījās vēl viens nodoklis – escrow. Tā dēļ, ja sezona netiks atsākta vasara, nākamajā sezonā hokejisti saņems vien 10-15% no kontrakta summas, ar ko mēs 90. gados pirms lokautiem varējām saskarties vien nakts murgos. Bet pats galvenais – līgās ir atšķirīgi darbības principi. NHL ir jaudīgs un nežēlīgs bizness, KHL – svarīgs un valstij nepieciešamais sociālais projekts. Esošajos apstākļos algu samazināšana, diemžēl, bija neizbēgama,” uzskata arodbiedrības vadītājs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par