Ķibermaņa četriniekam astotā vieta Eiropas čempionātā

15/01/2017 20:28
Oskars Ķibermanis - Bobslejs - Sportazinas.com

Vinterberga (Vācija), 15.janv., LETA. Latvijas bobslejista Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja astoto vietu Vinterbergā notikušajā Eirops čempionātā, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa ceturtais posms.

Pasaules kausa ieskaitē Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu palika desmitajā pozīcijā.

Pirmo braucienu latvieši aizvadīja veiksmīgi un pēc tā bija piektajā vietā, tomēr otrais brauciens bija ar lielākām kļūdām, kā arī kamanas neslīdēja pārāk labi un tika uzrādīts vien vienpadsmitais rezultāts, summā zaudējot vairākas pozīcijas.

Sacensībās uzvaru izcīnīja vācieša Johanesa Lohnera ekipāža, kas bija ātrākā abos braucienos un summā par 0,45 sekundēm apsteidza tautiešus ar pilotu Niko Valteru, bet vēl 0,02 sekundes zaudēja Austrijas pilota Benjamina Maiera ekipāža.

Tikmēr Ķibermaņa ekipāža čempionam zaudēja 0,92 sekundes.

Savukārt otrs Latvijas pilots Uģis Žaļims ar stūmējiem Helviju Lūsi, Dāvi Spriņģi un Kasparu Brezinski izcīnīja 15.vietu, bet Eiropas čempionāta ieskaitē viņiem bija 11.vieta. Žaļima ekipāža bija piecpadsmitajā vietā jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā uzrādīja 14.rezultātu. Viņi uzvarētājiem piekāpās par 1,53 sekundēm.

Zīmīgi, ka kā pēdējā otrajam braucienam kvalificējās šveicieša Riko Pētera ekipāža, kas pirms šī posma bija Pasaules kausa kopvērtējuma galvgalī, bet otrajā sportisti pakāpās uz 14.pozīciju.

Šajā posmā nestartēja Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis, kurš tā vietā piedalījās Eiropas kausa sacensībās Sanktmoricā, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk kopvērtējuma punktus, lai izcīnītu Latvijai trešās ekipāžas ceļazīmi dalībai pasaules čempionātā. Viņš trijās sacensībās izcīnīja trīs uzvaras.

Par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi četriniekiem ar 787 punktiem kļuvis svētdien ceturto vietu izcīnījušais krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kuram ar 731 punktu seko Peters, bet ar 722 punktiem seko šoreiz septīto vietu izcīnījušais amerikānis Stīvens Holkombs.

No Latvijas pilotiem Ķibermanis ar 312 punktiem pakāpies uz 15.pozīciju, Žaļims ar 184 punktiem ir 22.pozīcijā, bet vienās sacīkstēs startējušais Melbārdis ar 136 punktiem ir 25.vietā.

Savukārt IBSF rangā, kas nosaka starta grupas, Ķibermanis ar 514 punktiem ir 15.vietā, Melbārdim 376 punkti dod 26.pozīciju, bet Žaļims ar 344 punktiem atrodas 30.pozīcijā. Lai pasaules čempionātā varētu startēt trīs Latvijas piloti, viņiem visiem jābūt starp 25 labākajiem.

Tikmēr Ķibermanis un Žaļims sestdien Eiropas čempionātu iesāka ļoti veiksmīgi, divnieku sacensībās izcīnot attiecīgi trešo un piekto vietu. Ķibermanis vien pirms nedēļas pirmoreiz karjerā kāpa uz Pasaules kausa posma goda pjedestāla, bet nu to paveicis jau divas reizes.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionāta divnieku sacensībās pie godalgas tika vien otro reizi vēsturē, sekojot Melbārža sudrabam 2015.gadā. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl pērn izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Sezonas pirmajos divos Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā Latvijas ekipāžas nepiedalījās. Savukārt trešajā posmā pirms nedēļas Altenbergā Ķibermanis četriniekiem guva septīto vietu, Melbārdis ierindojās 11.pozīcijā, bet Žaļims samierinājās ar 18.vietu.

Iepriekšējā sezonā Melbārža četrinieks izcīnīja skaistu uzvaru pasaules čempionātā, gūstot lielāko panākumu Latvijas bobslejam kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt Žaļims bija trešais Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Pasaules kausa izcīņā bobslejā un skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi, bet pasaules čempionāts februārī norisināsies Kēnigszē trasē Vācijā, uz kurieni tas pārcelts no Sočiem. Pašā sezonas noslēgumā gaidāmas arī pirmās oficiālās sacensības nākamo olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē.