Ķibermaņa četriniekam PK sacensības Īglsas trasē, kamaniņu sportā braucieni sievietēm

19/12/2021 08:24
Oskars Ķibermanis, www.sportazinas.com

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis šodien Vinterbergā aizvadīs Pasaules kausa posma sacensības četriniekiem. Pirmais brauciens sāksies, kad Latvijā būs plkst.15.30, bet otrais – pusotru stundu vēlāk. Tiešraidē sacensības translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Ķibermanis startēs ar ceturto numuru un viņa ekipāžā iekļauti stūmēji Dāvis Spriņģis, Lauris Kaufmanis un Intars Dambis. Pašlaik vadošais Latvijas stūmējs Matīss Miknis traumas dēļ nestartē. Šī paša iemesla dēļ ne divniekos, ne četriniekos šajā posmā nestartē arī Dāvis Kaufmanis.

Posmos Insbrukā Ķibermanis četriniekos bija piektais un otrais, bet pirms nedēļas Altenbergā viņš finišēja desmitais, bet divos Vinterbergas posmos ieņēma astoto un 11.pozīciju. Visās piecās līdzšinējās četrinieku sacensībās uzvarējis vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš kopvērtējumā ar 1125 punktiem ir līderis. Otrais ar 964 punktiem ir vācietis Johanness Lohners, trešais ar 962 punktiem – austrietis Benjamins Maiers. Ķibermanis iekrājis 834 punktus un ir septītais.

Sestdien divnieku sacensībās Emīls Cipulis ar stūmēju Edgaru Nemmi sestdien apsteidza Oskaru Ķibermani ar stūmēju Intaru Dambi, ieņemot attiecīgi 17. un 18.vietu. Pagājušajā sezonā Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības, un visās uzvarēja Frīdrihs. Oskara Melbārža četrinieks kopvērtējumā ierindojās astotajā, bet Ķibermanis – 23.vietā, startējot tikai vienā no četriem posmiem.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Nākamnedēļ bobslejisti un skeletonisti atkal sacentīsies Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucēji šodien Īglsas trasē Austrijā Pasaules kausa piektajā posmā finišēs ar sacensībām sievietēm un Sprinta kausu. Sievietēm pirmais brauciens sāksies, kad Latvijā būs plkst.10.30, bet otrais – plkst.11.55. Arī turpmāk norādīts laiks tobrīd Latvijā.

15. startēs Elīna Ieva Vītola, bet Elīza Tīruma – kā pēdējā no 28 sportistēm. Ar 25.numuru startēt bija paredzēts izlases līderes Kendijas Aparjodes, taču viņa treniņā ir tikusi pie lūzuma pēdā un jau ir ceļā uz Latviju, lai veiktu padziļinātas pārbaudes. Pagaidām nav zināms, uz cik ilgu laiku Aparjode varētu izkrist no sacensību aprites.

Piektdien Nāciju kausā dalību Pasaules kausa sacensībās nopelnīja Vītola, ierindojoties trešajā vietā. Tīrumai vieta sacensībās bija garantēta ar sniegumu sezonas iepriekšējā daļā. Kopvērtējuma līdere pēc četriem posmiem ar 409 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica. 345 punktus sakrājusi viņas tautiete Anna Bereitere, bet trešā ar 337 punktiem ir Egle, kas par 46 punktiem apsteidz Aparjodi. Tīruma ar 262 punktiem dala sesto vietu ar Geizenbergeri. Bērziņa ar 87 punktiem atrodas 19.pozīcijā, 26.vietu ar 54 punktiem trijos posmos ieņem Vītola, bet 42.vietā ar 17 punktiem vienā posmā ir Ulla Zirne. Punkti ir 56 kamaniņu braucējām.

Pirmajā posmā Ķīnā Tīruma izcīnīja septīto vietu, bet Sočos attiecīgi ceturto un sesto vietu, kā arī bija septītā Sprinta kausā un sestā Altenbergā. Vītola sacensības abos pirmajos posmos, kā arī Altenbergā noslēdza 23.vietā. Uzvaru posmos līdz šim to secībā izcīnījusi austriete Madeleine Egle, Bereitere un divreiz, ieskaitot Sprinta kausu, Taubica, kā arī atkal Egle. Iepriekšējā sezonā Tīruma kopvērtējumā bija sestā, bet Vītola 22.. Ar uzvaru sezonas pēdējās sacensībās Sanktmoricā priecēja Vītola.

Sprinta kausa sacensības svētdien plkst. 13:15 uzsāks vīrieši. Kā sestais trasē dosies Gints Bērziņš, bet astotais – Kristers Aparjods. Vienīgajā šīs sezonas Sprinta posmā Sočos Aparjods bija astotais un  Bērziņš – desmitais. Uzvaru svinēja itālis Dominiks Fišnallers. Plkst. 14:00 trasē dosies divnieki. Ar piekto numuru startēs Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, bet ar 14. – Andris un Juris Šici. Sočos uzvarēja brāļi Šici. Plkst. 14:35 trasē dosies sievietes. Dalībnieces tiks noskaidrotas Pasaules kausa posmā svētdien. Pirmajā posmā Sočos Aparjode izcīnīja ceturto vietu un Tīruma bija septītā. Uzvarēja vāciete Jūlija Taubica.

Jau ziņots, ka sestdien divnieku sacensībās Andris un Juris Šici izcīnīja otro vietu, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās desmitajā vietā. Vīriešu sacensībās Kristers Aparjods izcīnīja astoto vietu, desmitajā vietā ierindojas Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks ierindojās 18., bet Riks Kristers Rozītis – 19.pozīcijā. Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteicies 171 sportists no 28 valstīm.

Pēc sezonas ievada Jaņcjinas trasē vairākām ekipāžām uz nākamo posmu norises vietām netika atsūtīta daļa no tehnikas un ekipējuma. Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL), ņemot vērā radušos nevienlīdzīgo situāciju, lēmusi mainīt kvalifikācijas noteikumus Pekinas olimpiskajām spēlēm, proti, atlasē ņemot vērā nevis pēdējos septiņus posmus, bet labākos četrus rezultātus no šiem septiņiem posmiem. Katra valsts olimpiskajās spēlēs varēs tikt pārstāvēta ar maksimums trīs vīriešu un sieviešu vieniniekiem, kā arī divām vīriešu divnieku ekipāžām.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…