Ķibermaņa četriniekam sudrabs PK posmā, kamaniņu braucējiem trešā vieta stafetē

02/02/2020 14:55

PK bobslejā

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža svētdien Sanktmoricas trasē Šveicē izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa septītā posma sacensībās, bet kopvērtējumā viņš bija ceturtais.

Šoreiz Ķibermaņa pilotētās kamanas iestūma Matīss Miknis, Lauris Kaufmanis un Arvis Vilkaste, kurš iepriekšējo posmu izlaida veselības likstu dēļ.

Pasaules kausa sezonas pēdējās četrinieku sacensībās triumfēja kanādietis Džastins Kripss, kurš Ķibermani divu braucienu summā apsteidza par 0,13 sekundēm. Trešās vietas ieguvējs Johanness Lohners no Vācijas uzvarētājam zaudēja 0,34 sekundes, bet aiz viņa palika vēl divi vācieši Niko Valters un Frančesko Frīdirihs, kurš uzvarēja kopvērtējumā. Pirmo sešinieku noslēdza austrietis Benjamins Maiers.

Līderis pēc pirmā brauciena bija Lohners, kurš Sanktmoricas dabīgo trasi veica vienā minūtē un 5,41 sekundē. Otrās vietas ieguvējs Kripss bija 0,15 sekundes lēnāks, bet vēl 0,05 sekundes atpalika Ķibermaņa kvartets.

Otrajā braucienā ātrāko laiku uzrādīja Kripsa kvartets, kas finiša līniju šķērsoja pēc vienas minūtes un 5,56 sekundēm. Ķibermanis atpalika 0,08 sekundes un bija otrais, bet trešo vietu ar 0,23 sekunžu deficītu ieņēma Valters. Ķibermaņa ekipāža otrajā braucienā ar 4,97 sekundēm uzrādīja labāko rezultātu startā.

Ķibermaņa pilotētā Latvijas ekipāža trasē devās ar 13.numuru no kopumā 20 četriniekiem. Šajā trasē lielākas iespējas uzrādīt labāku rezultātu ir vēlāk startējušajiem sportistiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem ar 1686 punktiem triumfēja Frīdrihs, otrais ar 1649 punktiem bija Lohners, bet trešo vietu ar 1603 punktiem ieņēma Kripss. Ķibermaņa kontā bija 1524 punkti un ceturtā pozīcija, bet jaunā pilota Ralfa Bērziņa ekipāža ar 526 punktiem bija 17.vietā.

Ķibermanis bija vienīgais Latvijas pārstāvis šajā posmā, jo Bērziņš Insbrukā cīnījās Eiropas junioru čempionātā, kļūstot par divkārtēju Vecā kontinenta vicečempionu junioriem, bet Oskars Melbārdis turpat aizvadīja Eiropas kausa sacensības.

Ķibermanis posmā Laplaņā sastiepa kājas muskuli, tāpēc pirms divām nedēļām Īglsā viņš startēja, sēdot kamanās, bet jau nākamajā posmā Kēnigszē veica starta ieskrējienu.

Latviešu pilots sezonas ievadā Leikplesidā Pasaules kausa posmā četriniekiem izcīnīja otro un ceturto vietu, divos posmos Vinterbergā bija trešais un piektais, Laplaņā viņš bija trešais, pēc traumas sekoja 11.vieta Insbrukā, bet pirms nedēļas Kēngiszē viņš bija jau ceturtais.

Eiropas kausa apritē šosezon startē Latvijas titulētākais pilots Melbārdis. Nav zināms, vai viņš šajā sezonā atgriezīsies trasē Pasaules kausa pēdējā posmā Siguldā.

Sezonas turpinājumā mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Ķibermanim pēc sezonas bija jādodas uz 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologāciju, bet koronavīrusa dēļ tā tika atcelta.

PK kamaniņās

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Oberhofā izcīnīja sesto vietu Pasaules kausa septītā posma sacensībās, bet Elīza Cauce un Ulla Zirne bija 11. un 12.pozīcijā.

Pirmo uzvaru karjerā svinēja 20 gadus vecā vāciete Anna Berraitere, kura otrās vietas ieguvēju Tatjanu Ivanovu no Krievijas divu braucienu summā pārspēja par 0,040 sekundēm. Trešā bija amerikāniete Sammera Bričere, kura Berraiterei zaudēja 0,104 sekundes.

Aparjode uzvarētājai zaudēja 0,273 sekundes, bet pirmais trijnieks bija 0,169 sekunžu attālumā. Cauce atpalika 0,580 sekundes, bet Zirne bija vēl 0,193 sekundes lēnāka.

Pirmajā braucienā nepārspēta bija Berraitere, kura trasi veica 41,458 sekundēs. Otrā ar nieka 0,016 sekunžu deficītu bija Ivanova, bet trešo vietu ieņēma Jūlija Taubica, kura savai tautietei zaudēja 0,047 sekundes. Ceturtā 0,084 sekundes aiz līderes un 0,037 sekundes aiz pirmā trijnieka bija Aparjode, bet 0,307 un 0,350 sekundes atpalika Cauce un Zirne, kurām bija attiecīgi desmitā un 12.vieta.

Arī otrajā braucienā Berraitere uzvarēja, šoreiz trasi veicot 41,378 sekundēs. Otrs labākais rezultāts bija Bričerei, kura zaudēja 0,016 sekundes, bet 0,024 sekundes atpalika Ivanova. Aparjode atpalika 0,189 sekundes un braucienā uzrādīja septīto rezultātu, Cauce ar 0,273 sekunžu deficītu bija desmitā, bet Zirne zaudēja 0,423 sekundes un braucienā bija vien 16.vietā.

Sacensībās piedalījās 28 kamaniņu braucējas.

Pasaules kausa posmos ierasti startēja četras Latvijas pārstāves, bet Elīna Ieva Vītola šajā nedēļas nogalē piedalījās Eiropas junioru čempionātā.

Kopvērtējumā līdere ar 822 punktiem ir Ivanova, otro vietu ar 810 punktiem ieņem Taubica, bet trešā ar 592 punktiem ir krieviete Viktorija Demčenko. Aparjode iekrājusi 385 punktus un ir astotā, Cauce un Zirne ar 317 un 283 ir 14. un 15.vietā, bet Vītola ar 73 punktiem atrodama 32.pozīcijā.

Šosezon nevienai no latvietēm nav stabilu rezultātu, augstāko vietu sasniedzot Caucei, kura iepriekšējā posmā Siguldā izcīnīja bronzu. Iepriekš Altenbergas posmā Aparjode izcīnīja augsto piekto vietu.

Pērn Oberhofā Zirne izcīnīja desmito vietu, bet Cauce ierindojās divas pozīcijas zemāk. Savukārt Aparjode pagājušajā sezonā Oberhofas trasē bija 16.pozīcijā.

Pēc dāmu startiem plkst.14 starts tiks dots komandu stafetei, kurā Latvijas braucējiem piešķirts astotais numurs.

Pirms nedēļas latvieši savā trasē Siguldā izcīnīja vairākas medaļas. Divnieku pamatsacensībās uzvaru svinēja Juris un Andris Šici, bet Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs triumfēja Sprinta kausā, kur Šiciem tika sudrabs. Savukārt Cauce sacensībās sievietēm izcīnīja bronzu.

Pēc šī posma no 14. līdz 16.februārim Soču olimpiskajā trasē būs sezonas kulminācija, jo tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

PK kamaniņās – stafete

Latvijas kamaniņu braucēji Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks un Jura un Andra Šicu divnieks svētdien Vācijas trasē Oberhofā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa septītā posma stafetes sacensībās.

Uzvaru stafetē izcīnīja Vācijas komanda, kuras sastāvā bija Anna Berraitere, Johanness Ludvigs un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Vācieši savu mājas trasi veica divās minūtēs un 22,678 sekundēs.

Otro vietu izcīnīja amerikāņi, kuri zaudēja 0,070 sekundes, bet tieši vienu sekundes desmitdaļu atpalika Latvija.

Ceturtajā vietā 0,375 sekundes aiz Latvijas bija Krievija, piekto vietu ieņēma Itālija, bet sestā bija Polija.

Stafetē piedalījās 12 komandas.

Sezonas pirmajos divos posmos Latvijas komanda izcīnīja piekto vietu, bet Lillehammeres trasē izcīnīta bronza. Iepriekšējās komandu stafetes sacensībās Latviju pārstāvēja brāļi Šici, Kristers Aparjods un Ulla Zirne.

Pēc četrām sacensībām kopvērtējumā līdere ar 315 punktiem ir Vācija, otro vietu ar 310 punktiem ieņem Itālija, bet trešā ar 291 punktu ir Austrija. Tālāk ar 261 punktu seko Krievija, bet piektā ar 250 punktiem ir Latvija.

Jau ziņots, ka sestdien Kivlenieks pēc ilga laika pārtraukuma pirmo reizi kāpa uz Pasaules kausa pjedestāla individuālajā disciplīnā, izcīnīdams bronzu. Savukārt brāļi Šici izcīnīja otro vietu divnieku sacensībās.  Svētdien sieviešu sacensībās labāko rezultātu sasniedza Aparjode, kura izcīnīja sesto vietu.