Latvijas bobslejisti tālu no TOP3, vācieši savāc visas godalgas

15/02/2022 16:43
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, www.sportazinas.com

Pekinas olimpisko spēļu divnieku sacensībās Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis otrdien ieņēma devīto vietu, Emīls Cipulis un Edgars Nemme ierindojās 17.vietā, bet visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas ekipāžas. Par olimpiskajiem čempioniem kļuva Frančesko Frīdrihs/Torstens Margis, kuru laiks četru braucienu summā bija trīs minūtes un 56,89 sekundes. Sudrabu izcīnīja tautieši Johaness Lohners ar stūmēju Floriānu Baueru, kuri atpalika 0,49 sekundes, bet trešajā vietā finišēja Kristofs Hafers/Matiass Zommers, kuri no līderiem atpalika 1,69 sekundes.

Šī ir pirmā reize olimpisko spēļu vēsturē, kad visu goda pjedestālu kādā no bobsleja disciplīnām aizņem vienas valsts sportisti. Ceturtajā braucienā Ķibermanis/Miknis sasniedza piekto labāko rezultātu, kas bija tādas pats kā kanādieša Kristofera Springa ekipāžai, bet summā pakāpās uz devīto vietu, čempioniem zaudējot 2,45 sekundes. Savukārt Cipulis/Nemme četru braucienu summā nosargāja 17.pozīciju, no līderiem atpaliekot 4,01 sekundi.

2018.gada olimpiskajās spēlēs divnieku konkurencē par čempioniem tika kronēti kanādieši Džastins Kripss/Aleksandrs Kopacs un vācieši Frančesko Frīdrihs/Torstens Margis, kuri uzrādīja vienādu laiku. Sudrabs netika pasniegts, bet bronza tika Latvijas komandai Oskars Melbārdis/Jānis Strenga. Bobsleja četrinieku sacensības notiks divās pēdējās olimpisko spēļu dienās.

Ķibermanis, kuram tās ir jau trešās spēles, 2014.gadā Sočos divniekos ierindojās 16.vietā, bet pēc četriem gadiem Dienvidkorejā kopā ar Mikni – devītajā vietā. Karjeru šosezon beidzot olimpiskajam čempionam Oskaram Melbārdim, Ķibermanis ir kļuvis par Latvijas izlases vadošo pilotu. Šosezon viņš veiksmīgāk ir braucis četriniekos. Divniekos viņš vienīgo reizi kāpa uz goda pjedestāla otrajā Siguldas posmā, izcīnot trešo vietu, bet pēdējā posmā Sanktmoricā ieguva piekto vietu, Eiropas čempionāta vērtējumā paliekot uzreiz aiz medaļniekiem.

Pasaules kausa (PK) kopvērtējumā Ķibermanis ierindojās astotajā vietā. Treniņos olimpiskajā trasē viņš ierindojās 16. un 19.vietā pirmajā dienā, ceturtajā un 14.vietā otrajā dienā un 16. un 11.vietā sestdienas treniņos. Cipulis šosezon PK sacensībās startēja četros no astoņiem posmiem, augstāko – 11.vietu izcīnot pirmajā Siguldas posmā. Eiropas meistarsacīkstēs divniekos viņš ierindojās 11.vietā. Cipulis ar Nemmi treniņbraucienos bija attiecīgi devītajā un desmitajā vietā, 12. un ceturtajā, kā arī 15. un 12.vietā. Abi ir spēļu debitanti. Olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/07/2022 16:59

Briedis piedzīvo fiasko arī boksa ringā, Opetaija uzvar pēc punktiem un atņem latvietim IBF jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien Goldkostā, Austrālijā, piedzīvoja zaudējumu austrālietim Džeijam Opetaijam un atvadījās no Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc 12 raundiem…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām