Ķibermaņa ekipāžai vieta labāko pieciniekā EČ posmā

04/01/2020 17:34

Latvijas spēcīgākā ekipāža Oskara Ķibermaņa Pasaules kausa (PK) ietvaros bobslejā sestdien izcīnīja piekto vietu Eiropas meistarsacīkstēs, zaudējot trim vācu ekipāžām un krieva Alekseja Stuļņeva četriniekam, kamēr Ralfa Bērziņa ekipāža Eiropas meistarsacīkstēs ieņēma 12.vietā.

Otrajām bobsleja četrinieku sacensībām divās dienās Pasaules kausa vērtējumā sestdien bija dubulta vērtība, jo eiropieši dalīja kontinenta meistarsacīkšu medaļas.

Pirmajā braucienā, kuru nedaudz aizkavēja ar trešo numuru startējušās Japānas ekipāžas kritiens, vadībā izvirzījās Pasaules kausa piektdienas četrinieku sacensību uzvarētāja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas distanci veica 55,38 sekundēs. Pirmajās trīs vietās pēc brauciena bija tikai mājinieki. Otro vietu, Frīdriham zaudējot 0,15 sekundes, ieņēma Johannesa Lohnera ekipāža, bet trešo – ar pēdējo 22.numuru startējušais Niko Valters.

Ceturto vietu ieņēma piektdien tikai sestais bijušais Krievijas pilots Aleksejs Stuļņevs, kurš par 0,15 sekundēm bija ātrāks par latviešu favorītu Oskaru Ķibermani. Ķibermanis brauca bez acīm redzamām rupjām kļūdām, taču no Frīdriha atpalika jau par 0,36 sekundēm, bet no goda pjedestāla – par 0,16 sekundēm.

Bērziņu, kuram palīdzēja stūmēji Edgars Nemme, Edgars Pirogs un Dāvis Spriņģis, izšūpoja labirintā, un beigās sanāca 17.vieta pēc pirmā brauciena ar 0,75 sekunžu atpalicību no līdera. Otro braucienu viņš veica labāk, pakāpdamies uz 16.vietu Pasaules kausa vērtējumā un 12.vietu Eiropas čempionātā.

Spēcīgāko grupā labāko starta laiku sasniedza Ķibermaņa četrinieks ar Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, taču trasē tendences nebija labākās, un nācās palikt tajā pašā piektajā vietā kā pēc pirmā brauciena.

Trīskārša uzvara tika mājiniekiem, bet cīņā par zelta medaļu Frīdrihs par divām sekundes simtdaļām tomēr piekāpās Lohneram, kurš aizstāvēja savu titulu un ceturto reizi pēc kārtas bija labākais Eiropā četriniekos. Trešais 0,22 sekundes aiz Lohnera bija Valters, bet Ķibermanis, kurš otrajā braucienā piekāpās vien Lohneram, no uzvarētāja divu braucienu summā atpalika par 0,36 sekundēm.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 50,53 sekundēm. Viņa tautietis Niko Valters atpalika par 0,2, Ķibermanis – par 0,4 sekundēm, bet trešā vācu ekipāža ar pilotu Johannesu Lohneru – par 0,41 sekundi. Piektais bija kanādietis Džastins Kripss, kurš no Frīdriha atpalika par 0,57 sekundēm.

Bērziņš otrajā braucienā ierindojās 11.vietā, taču summā augstāk par 19.vietu 22 ekipāžu konkurencē nepakāpās, esot 1,46 sekundes aiz uzvarētāja.

Latvijas bobsleja komanda arī pēc jaunā gada iestāšanās nolēma Pasaules kausa sezonu turpināt ar Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžām, Oskaram Melbārdim pagaidām nepiedaloties šī līmeņa sacensībās.

Sportisti pagājušā gada pēdējos treniņus aizvadīja Siguldā, bet uz Vāciju devās 29.decembrī.

Sezonas pirmie divi Pasaules kausa posmi notika Leikplesidā, kur Ķibermanis divniekos bija divreiz ceturtais, bet četriniekos ieņēma otro un ceturto vietu. Bērziņš startēja tikai divnieku sacensībās, kurās bija 18. un 19.pozīcijā.

Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.