Ķibermaņa un Bērziņa bobsleja divnieku ekipāžas Īglsā aizvadīs PK piektā posma sacensības

Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, sportazinas.com
Oskara Ķibermaņa divnieku ekipāža | Foto: facebook.com/bobslejs

Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas /Matīss Miknis un /Dāvis Spriņģis šodien Īglsas trasē Insbrukā aizvadīs Pasaules kausa piektā posma sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.15 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots pusotru stundu vēlāk. Mačus tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Ķibermanim un Miknim ir devītais numurs, bet Bērziņam un Spriņģim – 19.numurs. Sacensībām pieteikušās 26 ekipāžas.

Ķibermanim šajā posmā gan būs grūti cīnīties par pjedestālu, jo viņš iepriekšējā etapā Laplaņā sastiepa kājas muskuli. Paredzams, ka viņš neveiks starta ieskrējienu un trasē dosies, jau sēdot kamanās.

Īglsas trases starta rekords ir 4,96 sekundes, kuru 2011.gada 3.decembrī laboja Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu. Savukārt trases rekordu – 51,25 sekundes – pirms trim gadiem sasniedza vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks.

Šosezon divniekos notikušas trīs sacensības: divās no tām Ķibermanis Leikplesidā bija ceturtais, kamēr pirms nedēļas Laplaņā izcīnīja sudrabu, bet Bērziņam pēc Ziemeļamerikā gūtajām 18. un 19.vietām Francijā bija desmitā pozīcija.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 660 punktiem ir Frīdrihs, viņam ar 594 punktiem seko Ķibermanis, bet trešais ar 544 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss. Bērziņš trīs posmos iekrājis 298 punktus un ieņem 15.vietu.

Divnieku un četrinieku summā vadībā ar 1712 punktiem ir Frīdrihs, otrais ar 1580 punktiem ir Ķibermanis, bet trešo vietu ar 1538 punktiem ieņem Kripss. Bērziņam 588 punkti un 18.pozīcija.

Svētdien turpat Īglsā notiks sacensības četriniekiem.

Savukārt Siguldā šajā nedēļas nogalē notiek Eiropas kausa sacensības, kurās startēs Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis. Šobrīd nav zināms, vai viņš šajā sezonā atgiezīsies Pasaules kausa apritē.

Pēc sacensībām Īglsā sezona turpināsies Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnījās Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par