Ķibermanis/Miknis izcīna sudrabu PK posmā

20/12/2020 13:35

Bobslejs divniekiem PK

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa ekipāža svētdien Īglsas trasē izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa sezonas astotajā divnieku sacensībās. Tikmēr Oskars Melbārdis/Edgars Nemme, startējot ar jaunām kamanām, bija sestie, bet Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņēma desmito vietu.

Savu jau septīto uzvaru sezonā izcīnīja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Aleksandru Šilleru. Ķibermanis viņam divu braucienu summā zaudēja 0,78 sekundes, bet trešo vietu dalīja divi vācieši Johanness Lohners un Hanss Hannighofers.  Melbārdis zaudēja 1,16 sekundes, bet Bērziņš bija 1,51 sekundi lēnāks. Abos braucienos uzvarēja Frīdrihs, Ķibermanim bija otrais un trešais rezultāts, bet Melbārdis un Bērziņš bija attiecīgi sestie un desmitie.

Pirmajā braucienā Frīdrihs trasi veica 51,16 sekundēs un izdarīja nopietnu pieteikumu uzvarai, jo tuvākai sekotājs Ķibermanis bija 0,36 sekundes lēnāks. Vēl astoņas sekundes simtdaļas atpalika Lohners. Melbārdis zaudēja 0,55 sekundes, bet Bērziņš finišēja ar 0,78 sekunžu deficītu.

Otrajā braucienā Frīdrihe ekipāža startā ar 4,96 sekundēm atkārtoja 2011.gadā Melbārža un Daumanta Dreiškena sasniegto rekordu, bet finišēja vācieši pēc 51,24 sekundēm. Hannighofers zaudēja 0,41 sekundi un pakāpās uz trešo vietu, bet Ķibermanis bija vēl sekundes simtdaļu lēnāks. Melbārdis atpalika 0,61 sekundi, bet Bērziņš zaudēja 0,73 sekundes.

Pēc astoņām no 12 divnieku sacensībām kopvērtējumā pirmo vietu ar 1785 punktiem ieņem Frīdrihs, kuram ar 1639 punktiem seko Lohners, bet trešais ar 1534 ir Ķibermanis. Bērziņš iekrājis 1320 punktus un ir piektais, Melbārdis ar 960 punktiem ir desmitais, bet Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis ar Siguldā iekrātajiem attiecīgi 144 un 128 punktiem ir 22. un 23.vietā. Ja Ķibermanis tāpat kā sestdien startēja kopā ar Mikni, tad Melbārža stūmēja lomā Arni Bebrišu nomainīja Nemme, kurš sestdien iestūma Bērziņu. Savukārt Berziņu svētdien iestūma Spriņģis. Kopumā sacensībās piedalījās 19 divnieki.

Visos četros posmos Siguldā uzvaru izcīnīja Vācijas bobslejista Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks. Īglsas trasē piektajā etapā Frīdriham nācās samierināties ar sudrabu, jo pārāks bija viņa tautietis Johanness Lohners, bet sestajā un septītajā posmā atkal labākais bija Frīdrihs.

Ķibermanis augstāko vietu – otro – ieņēma trešajā posmā Siguldā, pirms nedēļas abos posmos Austrijā finišējot trešajam, bet sestdien Īglsas trasē piekāpjoties vien Frīdriham. Bērziņš augstākās vietas izcīnījis pirmajos divos posmos Siguldā, esot piektajā vietā. Iepriekšējā nedēļas nogalē viņam attiecīgi devītais un astotais rezultāts, bet sestdien – septītā vieta.

Savukārt Melbārdis piedalījies pēdējos piecos posmos, pēc septītās un ceturtās vietas Siguldā divreiz ierindojoties desmitajā un vienreiz – 11.vietā Īglsā. Trases starta rekords kopš 2011.gada decembra joprojām ir latviešu – Melbārža un Daumanta Dreiškena – rokās, hronometram apstājoties pēc 4,96 sekundēm.

Iepriekšējā sezonā Insbrukā uzvarēja Frīdrihs ar stūmēju Torstenu Margisu. Otrais bija brits Breds Hals, trešais – vācietis Rihards Elsners, kurš pagaidām Vācijas komandā startam PK posmos nav. Desmitā bija Bērziņa pilotētā ekipāža, bet 23.vietā ierindojās Ķibermaņa ekipāža, pašam pilotam traumas dēļ startējot bobā.

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis Pasaules kausa posmos, kuras startē ar trim ekipāžām. No vadošajām valstīm pagaidām posmos nepiedalās ASV, Kanādas un Dienvidkorejas bobslejisti. 2019./2020.gada sezonā Ķibermanis divniekos izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš ar startu sešos posmos no astoņiem ierindojās 14.pozīcijā. 30.vietā ar vienu startu Siguldā bija Melbārdis, kurš lielāko daļu sezonas izlaida rehabilitācijas dēļ pēc savainojuma ārstēšanas.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā, kur pirmoreiz plānotas arī sacensības četriniekiem. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi.

Kamaniņas

Latvijas pārstāvis Riks Kristens Rozītis svētdien Vinterbergas trasē Vācijā ieņēma desmito vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtā posma sacensībās, kā vienīgais no latviešiem kvalificējoties Sprinta kausam. Tikmēr Artūrs Dārznieks bija 16.pozīcijā, bet Gints Bērziņš ieņēma 18.vietu. Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ nestartēja.

Nepārspēts palika vācietis Fēlikss Lohs, kurš pēc otrās vietas pirmajā braucienā otrajā bija ātrākais un plūca uzvaras laurus. Otrās vietas ieguvējs Niko Glairšers no Austrijas zaudēja 0,198 sekundes, bet vēl četras sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija itālis Dominiks Fišnallers. Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,501 sekundi, Dārznieks bija 0,678 sekundes lēnāks, bet Bērziņš atpalika 0,786 sekundes.

Pirmajā braucienā visātrāk trasi veica itālis Kevins Fišnallers, kurš finišēja pēc 51,597 sekundēm, 0,030 sekundes lēnāks bija Lohs, bet 0,059 sekundes atpalika Glairšers. Rozītis ar 0,194 sekunžu deficītu bija devītais, Dārznieks atpalika 0,283 sekundes, kas deva 12.vietu, bet Bērziņš iepalika 0,295 sekundes un bija 14.pozīcijā.

Otrajā braucienā Lohs finišēja pēc 51,974 sekundēm un izrāva uzvaru, 0,052 sekundes lēnāks bija D.Fišnallers, bet 0,146 sekundes sliktāks laiks bija austrietim Jonasam Milleram, kuru no goda pjedestāla šķīra piecas sekundes tūkstošdaļas. Rozītis ar 0,337 sekunžu deficītu uzrādīja 12.rezultātu, summā atkāpjoties uz desmito vietu. Dārznieks atpalika 0,425 sekundes un bija 17., bet Bērziņš ar 0,521 sekundi atpalicību bija 18.vietā, abiem latviešiem zaudējot iespēju piedalīties Sprinta kausā.

Latvijas pārstāves Elīza Tīruma un Kendija Aparjode svētdien Vinterbergas trasē Vācijā ieņēma attiecīgi sesto un septīto vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtā posma sacensībās Sprinta kausā. Sieviešu konkurencē visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas kamaniņu braucējas. Visātrāk sprinta nogriezni veica Jūlija Taubica, kuras finiša laiks bija 38,782 sekundes, Natālija Geizenbergere atpalika 0,174 sekundes, bet Dajana Eitbergere zaudēja 0,189 sekundes. Tīruma atpalika 0,287 sekundes, bet Aparjode bija vēl sekundes tūkstošdaļu lēnāka, kas deva sesto un septīto pozīciju.

Vīriešu divnieku sacensībās pirmie bija vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri finišēja pēc 30,972 sekundēm. Otro vietu izcīnījušie austrieši Tomass Štoijs/Lorencs Kollers bija 0,053 sekundes lēnāki, bet 0,109 sekundes zaudēja vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts. Juris un Andris Šici sākotnēji bija astotie, bet pēc Krievijas ekipāžas diskvalifikācijas pakāpās uz septīto vietu, uzvarētājiem zaudējot 0,218 sekundes. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme zaudēja 0,250 sekundes un bija devītie, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš krita, atpalika 1,672 sekundes un palika pēdējā, 14.pozīcijā.

Sievietēm kopvērtējumā pirmo vietu ar 510 punktiem ieņem Geizenbergere, kura visās sešās aizvadītajās sacensībās palikusi otrā. Tālāk ar 491 punktu seko Taubica, bet trešo vietu ar 390 punktiem ieņem Eitbergere. Tīruma iekrājusi 304 punktus un ir piektā, Aparjode ar 264 punktiem ir astotā, Ullai Zirnei ir 125 punkti un 18.vieta, bet Sigita Bērziņa ar 116 punktiem atrodama pozīciju zemāk.

Divniekos pirmo vietu ar 516 punktiem ieņem Štoijs/Kollers, 466 punkti ir Egertam/Benekenam, bet trešo vietu ar 378 punktiem ieņem Vendls/Arlts. Šiciem 339 punkti dod piekto vietu, Gudramovičs/Kalniņš ar 223 punktiem noslēdz pirmo desmitnieku, bet aiz viņiem ar 204 punktiem ir Bots/Plūme.

Vīriešiem pirmais ar 555 punktiem ir vācietis Fēlikss Lohs, 359 punkti ir D.Fišnalleram, bet 350 punkti – Johannesam Ludvigam. No 14. līdz 16.vietai ar 160, 148 un 140 punktiem ir Artūrs Dārznieks, Kristers Aparjods un Rozītis, bet 23.pozīciju ar 92 punktiem ieņem Gints Bērziņš.

Pasaules kausa sezona noritēs tikai Eiropā. 2020.gada posmos no vadošajām valstīm nepiedalījās ASV un Kanādas kamaniņu braucēji. Arī 2021.gads sāksies Vācijā, kur notiks mači Kēnigszē trasē, bet pēc tam sportisti dosies uz Siguldu, kur cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām. Turpinājumā janvārī paredzēti posmi arī Oberhofā un Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.

Bobslejs divniekiem EK

Latvijas bobsleja pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu svētdien Siguldā izcīnīja trešo vietu Eiropas kausa sezonas ceturtajās divnieku sacensībās, kamēr Emīls Cipulis ar Lauri Kaufmani bija septītajā vietā. Uzvaru svinēja krievu pilota Maksima Andrijanova ekipāža, kas divu braucienu summā par 0,12 sekundēm pārspēja šveicieti Mihaelu Kuonenu, bet par 0,15 sekundēm – D.Kaufmaņa divnieku. Cipuļa divnieks zaudēja 0,66 sekundes.

Kaufmanis/Kleinbergs abos braucienos pēc otrā starpfiniša bija līderi, taču trases otrajā daļā zaudēja pirmo vietu, uzrādot trešo un otro rezultātu. Cipuļa/Kaufmaņa divnieks trases augšā bija trešajā vietā, bet finišā ieņēma septīto un piekto vietu. Sacensībās piedalījās 12 ekipāžas, taču Covid-19 uzliesmojuma dēļ nestartēja spēcīgie Vācijas bobslejisti.

Jau ziņots, ka sestdien D.Kaufmanis kopā ar Kristu Lindeblatu izcīnīja uzvaru, bet Cipulis un Kleinbergs bija ceturtie. Sacensības notiek īpašā “burbulī” bez skatītāju klātbūtnes un ar obligātiem Covid-19 testiem visiem klātesošajiem. Skeletonā Eiropas kauss ir pēc līmeņa trešās sacensības aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa. Savukārt bobslejā Eiropas kauss ir otrais līmenis aiz Pasaules kausa.

Pieslēgties

Dienas fokusā

06/03/2021 22:41

Bļugeram lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem pret “Flyers” (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 4:3 pārspēja Filadelfijas “Flyers”, revanšējoties par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu. Latvietis laukumā bija 19 minūtes un 14 sekundes, kas…