Ķibermanis/Spriņģis noslēdzošajā PK posmā ārpus labāko trijnieka

Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, sportazinas.com
Foto: facebook.com/bobslejs

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani sestdien Kalgari trasē Kanādā ierindojās sestajā vietā Pasaules kausa pēdējā – astotā – posma sacensībās.

Tikmēr neapturams atkal bija vācietis Frančesko Frīdrihs, kura pilotētā ekipāža uzvarēja arī sezonas astotajās divnieku sacensībās. Šis braucējs uzvarēja visos posmos – kas tāds vēl nevienam citam Pasaules kausu vēsturē nebija padevies.

Vācieša kontā ir visi iespējamie tituli bobslejā – olimpiskie, pasaules un Eiropas zelti, kā arī Pasaules kausa tituls.

Divu braucienu summā olimpiskais čempions Frīdrihs, kurš bija ātrākais abos braucienos, par 0,09 sekundēm apsteidza kanādieti Džastinu Kripsu, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās cits vācietis Johanness Lohners.

Savukārt Ķibermanis ar stūmēju Dāvi Spriņģi pēc pirmā brauciena bija piektie, bet otrais brauciens nebija tik sekmīgs, jo tika uzrādīts septītais ātrākais laiks, kas summā lika atkrist uz sesto pozīciju. No Frīdriha latvieši atpalika par 0,53 sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu un stūmēju Māri Priekuli pirmajā braucienā bija 25.vietā un otrajam braucienam nekvalificējās.

Sestdienas sacensībās startēja 27 ekipāžas.

Ķibermanis šosezon piecās no astoņām divnieku sacensībām kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot divas otrās un trīs trešās vietas, bet Bērziņš piedalījās sešos no astoņiem mačiem, Siguldā izcīnot divas septītās pozīcijas.

Visos astoņos posmos uzvarēja olimpiskais čempions Frīdrihs, kurš kopvērtējumā summā iekrāja maksimāli iespējamos 1800 punktus, kamēr Ķibermanis ar 1564 punktiem bija otrais. Trešo pozīciju ar 1232 punktiem ieņēma vācietis Niko Valters, kamēr Bērziņš iekrāja 690 punktus, kas viņam ļāva ieņemt 18.pozīciju.

Tikmēr svētdien tiks aizvadītas Pasaules kausa sezonas noslēdzošās sacensības skeletonā un mači bobsleja četriniekiem. Pēc tam sportisti dosies uz Vistleras trasi Kanādā, kur marta ievadā norisināsies pasaules čempionāts.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža, kurš gan šosezon trasē neatgriezīsies. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Tikmēr 21 gadu vecais Bērziņš Pasaules kausa apritē ir debitants.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par