Ķibermanis un brāļi Šici kāpj uz goda pjedestāliem PK sacensībās

Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, sportazinas.com
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis | Foto: LBSF/Viesturs Lācis

PK bobslejā

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis un stūmējs Matīss Miknis sestdien Pasaules kausa septītā posma sacensībās izcīnīja bronzu, piekāpjoties divām Vācijas ekipāžām.

Sacensībās uzvaru svinēja vācietis Johaness Lohners, kurš pirmajā braucienā bija ātrākais, bet otrajā finišēja ar ceturto laiku, divu braucienu summā par 0,21 sekundi apsteigdams savu tautieti Frančesko Frīdrihu.

Ķibermaņa un Mikņa ekipāža pirmajā braucienā bija ātrākā startā, bet finišu sasniedza kā trešā. Otrajā braucienā latviešiem padevās otrais ātrākais starta laiks, bet trasi viņi izbrauca kā trešie, summā izcīnot bronzu. Latvijas ekipāža uzvarētājiem zaudēja 0,28 sekundes.

Ceturto vietu izcīnīja krievs Aleksejs Stuļņevs, kurš Lohneram zaudēja 0,57 sekundes, tālāk sekoja līdzšinējais kopvērtējuma vicelīderis no Kanādas Džastins Kripss, no uzvarētāja iepaliekot 0,62 sekundes. Pirmo sešinieku noslēdza vēl viens vācietis Niko Valters, kurš bija par 1,11 sekundēm lēnāks.

Latvijas ekipāža trasē devās ar desmito numuru no kopumā 20 divniekiem.

Ķibermanis bija vienīgais Latvijas pārstāvis šajā posmā, jo Ralfs Bērziņš Insbrukā piedalījās Eiropas junioru čempionātā, izcīnot sudraba godalgu. Pērn viņš divnieku sacensībās izcīnīja uzvaru. Oskars Melbārdis turpat aizvadīja Eiropas kausa sacensības.

Ķibermanis posmā Laplaņā sastiepa kājas muskuli, tāpēc pirms divām nedēļām Īglsā viņš startēja, sēdot kamanās, bet jau nākamajā posmā Kēnigszē veica starta ieskrējienu.

Latviešu pilots sezonas ievadā izcīnīja divas ceturtās vietas Leikplesidā, Laplaņā viņš bija otrais, pēc traumas sekoja 23.vieta Insbrukā, bet pirms nedēļas Kēngiszē viņš bija jau piektais.

Kopvērtējumā līderis ar 1320 punktiem ir vācietis Frančesko Frīdrihs, otrais ar 1066 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss, bet uz trešo vietu pacēlies Ķibermanis, kurš iekrājis 1028 punktus. Bērziņš ar 546 punktiem ieņem 15.pozīciju.

Eiropas kausa apritē šosezon startē Latvijas titulētākais pilots Melbārdis. Šobrīd nav zināms, vai viņš šajā sezonā atgriezīsies Pasaules kausa posmos.

Sezonas turpinājumā mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnījās Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Ķibermanim pēc sezonas bija jādodas uz 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trases homologāciju, bet koronavīrusa dēļ tā tika atcelta.

PK kamaniņās

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Pasaules kausa septītā posma sacensībās izcīnīja sudraba godalgas, kamēr / finišēja uzreiz aiz vadošā trijnieka.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Gudramovičs/Kalniņš, kā arī pieredzes bagātie brāļi Šici.

Visveiksmīgākais starts Pasaules kausa septītajā posmā padevās Šicu ekipāžai, kas pirmajā braucienā uzrādīja desmito ātrāko laiku, bet otrajā – otro. Divu braucienu summā ar šādu rezultātu izdevās izcīnīt sudrabu, par 0,117 sekundēm piekāpjoties vien vāciešiem Tobaisam Vendlam un Tobiasam Arltam.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena šajā posmā stājās Robins Geke un Dāvids Gamms, kuri tautiešiem zaudēja 0,171 sekundi.

Savukārt ceturto vietu izcīnīja Gudramovičs/Kalniņš, kuri pirmajā braucienā bija otrie, bet otrajā devītie, uzvarētājiem zaudēdami 0,187 sekundes.

Sestdien sacensībās piedalījās arī Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, bet viņi tiki diskvalificēti, jo ekipāžas svars pārsniedza noteikumos atrunāto normu.

Latvijas ekipāžām bija garantēta vieta pamatsacensībās, bet piektdien Nāciju kausā 11.vietu ieņēma Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, taču posmā no vienas valsts var startēt tikai trīs divnieki.

Divnieku sacensībās laiku uzrādīja 21 ekipāža.

Iepriekš vieninieku sacensībās pirmo reizi astoņu gadu laikā uz pjedestāla stājās Inārs Kivlenieks, kurš izcīnīja bronzu. Pozīciju zemāk bija Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks ierindojās desmitajā vietā, bet Riks Kristens Rozītis noslēdza divdesmitnieku.

Pirms nedēļas Siguldā Latvijas divnieku ekipāžas sasniedza savus labākos rezultātus – Šici svinēja savu pirmo uzvaru pamatsacensībās, bet Putins/Marcinkēvičs bija nepārspēti Sprinta kausā.

Divniekiem kopvērtējuma līderi ir vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri iekrājuši 722 punktus, par desmit mazāk ir viņu tautiešiem Vendlam/Arltam, bet pirmo trijnieku ar 611 punktiem noslēdz Šici. Gudramovičs/Kalniņš ar 422 punktiem pakāpušies uz astoto vietu, bet Putins/Marcinkēvičs ar 328 punktiem noslīdējuši divas pozīcijas zemāk, ieņemdami 12.vietu.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un būs spēkošanās komandu stafetē. Sieviešu konkurencē Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Elīza Cauce, bet Elīna Ieva Vītola šajā nedēļas nogalē piedalās Eiropas junioru čempionātā.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas latvieši savā trasē Siguldā izcīnīja vairākas medaļas. Divnieku pamatsacensībās uzvaru svinēja Juris un Andris Šici, bet Putins/Marcinkēvičs triumfēja Sprinta kausā, kur Šiciem tika sudrabs. Savukārt Elīza Cauce sacensībās sievietēm izcīnīja bronzu.

Pēc šī posma no 14. līdz 16.februārim Soču olimpiskajā trasē būs sezonas kulminācija, jo tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par