Ķibermanis un Miknis izcīna medaļu PK divnieku sacensības

30/01/2021 16:30

Bobslejs divniekiem

Latvijas bobsleja izlases divnieks Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis Pasaules kausa (PK) sezonas pēdējās jeb 12. divnieku sacensībās sestdien izcīnīja otro vietu, kamēr Oskara Melbārža divnieks finišēja 12.vietā, bet Emīls Cipulis ieņēma 17.vietu. Pirmajā braucienā Ķibermanis iestūma bobu kopā ar Matīsu Mikni, veica gandrīz ideālu braucienu un par 0,44 sekundēm ļāva sevi apsteigt vien sacensību favorīta vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai.

Olimpiskais čempions Melbārdis kopā ar stūmēju Edgaru Nemmi trasē devās ar 11.numuru un pēc lēna starta nedaudz nokļūdījās izejā no devītās virāžas, braucienā finišējot 12.vietā ar 0,81 sekundes atpalicību no Frīdriha.

Visapmierinātākais LTV7 tiešraides ekrānā Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis bija pēc Cipuļa un Ivo Dana Kleinberga brauciena, pilotam trasi veicot bez rupjām kļūdām, ieņemot 18.vietu 1,03 sekundes aiz līdera un nodrošinot startu otrajā braucienā 24 ekipāžu konkurencē. Arī par otro braucienu, kurā Cipulim labāka varēja būt izeja no devītās virāžas, treneris bija apmierināts. Cipulis braucienā sasniedza 11. labāko rezultātu un posmā pakāpās uz 17.vietu summā, Frīdriham zaudējot 1,57 sekundes.

Melbārdis neprecīzi izbrauca no devītās virāžas un bija spiests stabilizēt kamanas, saglabājot dalītu 12.vietu un no uzvarētāja atpaliekot par 1,40 sekundēm. Kā priekšpēdējais trasē devās Ķibermanis un Miknis, nosargājot otro vietu. Viņi Frīdriha ekipāžai zaudēja 0,72 sekundes. Uzvarēja Frīdrihs ar Aleksandru Šīleru, bet trešo vietu ieņēma pilots no Krievijas Rostislavs Gaitjukevičs un Mihails Mordasovs, kuri no Frīdriha atpalika par 0,82 sekundēm.

Latvijas šā brīža vadošais bobsleja pilots Ķibermanis ikra muskuļa savainojuma dēļ Pasaules kausa apritē nestartēja kopš pagājušā gada decembra nogales un trasē atgriezās vien aizvadītajā posmā Kēnigszē, nestartējot ar pilnu jaudu un divnieku sacensībās ieņemdams 15.vietu.

Īglsas trasē šosezon jau bija notikuši četri Pasaules kausa posmi. Ķibermanis visos kāpa uz goda pjedestāla. Pirmajā sapārotajā posmā decembrī viņam divas trešās vietas, bet atkārtotajā posmā pēc nedēļas – divas otrās vietas.

Šajā trasē lielas priekšrocības ir tām ekipāžām, kurām ir labs starts, jo trase ir īsa un samērā vienkārša. Tāpēc vislielākās izredzes uz uzvaru bija vācieša Frančesko Frīdriha ekipāžai.

Trases starta rekords kopš 2011.gada joprojām pieder Melbārdim un Daumantam Dreiškenam – 4,96 sekundes. Melbārdis šosezon līdz šim bija piedalījies astoņās divnieku sacensībās, labāko rezultātu sasniedzot vienā no Siguldas posmiem, kurā bija ceturtais. Pēdējos trīs etapos Īglsā, Sanktmoricā un Kēnigszē sportists ierindojās sestajā pozīcijā. Karjeras laikā Melbārdis kā pilots Īglsā Pasaules kausa ieskaitē divnieku sacensībās divreiz bija izcīnījis sudrabu.

Savukārt Cipulis vienīgo reizi Pasaules kausa posmā ir piedalījies šosezon Siguldā, ierindojoties 12.vietā. Arī viņa stūmējam Kleinbergam tas būs pirmais posms ārpus Siguldas trases. Pagājušā gada 21.novembrī viņš bija stūmējs Dāvim Kaufmanim, ieņemot desmito vietu. Ķibermanis un pārējā Latvijas izlase Covid-19 uzliesmojuma dēļ nestartēja šī gada sākumā Vinterbergā Pasaules kausa sacensībās, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts.

Svētdien turpat Īglsas trasē notiks sezonas ceturtās četrinieku sacensības.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc posma Kēnigszē būs Pasaules kausa noslēgums Insbrukā, kas kalendārā aizvietojis 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi. Pēc tam Altenbergā tiks dalītas pasaules meistarsacīkšu medaļas.

Kamaniņas

Vīriešu vieninieku sacensībās pasaules čempionātā kamaniņu sportā Kēnigszē trasē Vācijā augstāko vietu no Latvijas sportistiem ieņēma Gints Bērziņš, kurš finišēja 17.vietā, Riks Kristens Rozītis ieņēma 21.vietu, bet Artūrs Dārznieks – 23.vietu.

Pirmajā braucienā Dārznieks vairākkārt “nostaigāja” pa trasi un no septiņiem finišējušajiem tobrīd ieņēma pēdējo vietu, bet pēc visu sportistu finiša ierindojoties 12.vietā 0,47 sekundes aiz trases rekordu sasniegušā vācieša Feliksa Loha. Viņš finišēja pēc 48,803 sekundēm un iepriekšējo rekordu pārspēja par divām sekundes tūkstošdaļām.

Rozītis riskēja, kļūdījās izejā no virāžas uz līko taisni, kā arī tur iestūrēja trases apmalē un braucienā ieņēma 25.vietu, Loham piekāpdamies 0,986 sekundes, taču kā pēdējais nodrošinādams dalību otrajā braucienā. Arī Bērziņš rupji kļūdījās un braucienā ieņēma 19.vietu ar 0,757 sekunžu atpalicību no līdera.

Otrais pēc pirmā brauciena bija Romāns Repilovs, kurš startē zem Krievijas Kamaniņu sporta federācijas karoga un atkārtoja veco trases rekordu, trešais 0,088 sekundes aiz tautieša pēc pirmā brauciena bija Makss Langenhāns.

Otro braucienu labāk veica Rozītis, paceldamies uz 21.vietu summā 1,525 sekundes aiz uzvarētāja Repilova. Bērziņš kļūdījās, ieejot līkajā taisnē un uzduroties apmalei. Viņš pakāpās uz 17.pozīciju, Repilovam piekāpjoties par 1,31 sekundi. Dārznieks rupji kļūdījās līkajā taisnē, summā atkāpjoties aiz abiem komandasbiedriem uz 23.pozīciju. Viņš čempionam zaudēja 1,78 sekundes.

Čempiona titulu 38 sportistu konkurencē otro reizi pēc kārtas izcīnīja Repilovs, kurš Lohu divu braucienu summā apsteidza par 0,062 sekundēm. Trešais finišēja austrietis Dāvids Gleiršers, kurš uzvarētājam piekāpās 0,217 sekundes. Ceturto vietu ieņēma Langenhāns (+0,249), piekto – viņa komandasbiedrs Johanness Ludvigs (+0,251), sesto – austrietis Jonass Millers (0,532).

Piektdien sprintā Bērziņš un Dārznieks bija attiecīgi desmitajā un 11.pozīcijā, bet Rozītis nepārvarēja kvalifikāciju. No šo meistarsacīkšu dalībniekiem šosezon vislabāko sniegumu pirms pasaules meistarsacīkstēm no latviešiem bija demonstrējis Dārznieks, kurš Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, tikai nedaudz atpaliekot no bronzas medaļas pozīcijas. Pēdējos divos posmos gan labāki rezultāti bija bijuši talantīgajam Bērziņam.

Pērn Sočos ar trešo vietu otrajā braucienā piekto pozīciju summā izcīnīja Latvijas vadošais vieninieku braucējs Kristers Aparjods, kuram traumas dēļ šīs meistarsacīkstes iet secen, karjeru beigušais Inārs Kivlenieks bija 13., Rozītis ieņēma 15.vietu, bet Dārznieks – 18.pozīciju. Uzvaras laurus plūca Romāns Repilovs, kurš tagad spiests startēt zem Krievijas Kamaniņu sporta federācijas karoga.

Jau ziņots, ka sestdien divnieku sacensībās Andris un Juris Šici Kēnigszē trasē par spīti kritienam pirmajā braucienā ieņēma trešo vietu, izcīnot medaļas otro dienu pēc kārtas, kamēr devīto vietu ieguva Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, bet 12.vietu – Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Uzvarēja Vācijas duets Toni Egerts/Saša Benekens, kuri par 0,155 sekundēm apsteidza tautiešu duetu Tobiass Vendls/Tobiass Arlts un par 0,660 sekundēm – brāļus Šicus.

Pasaules U23 čempionāta ieskaitē bronzu nopelnīja Bots/Plūme, kuri atpalika no itāļiem Nāglers un Malleiera, kā arī vācu dueta Hanness Orlaminders/Konstantīns Pauls Gunics, kuri no Benekena un Egerta atpalika par 1,191 sekundēm un pieaugušo konkurencē ieņēma desmito vietu. Startēja 25 divnieku ekipāžas, pirmajā braucienā nefinišējot vai tiekot diskvalificētiem četriem divniekam.

Iepriekš ziņots, ka piektdien notikušajā pasaules čempionātā sprintā Šici izcīnīja sudrabu, Gudramovičs/Kalniņš bija sestajā vietā, bet Bots/Plūme, šajā trasē pirmo reizi startējot no divnieku starta, guva 11.pozīciju. Uzvarēja vācieši Venlds/Arlts.

Svētdien spēkosies sievietes un būs mači komandu stafetē. Kēnigszē trase iepriekšējo reizi pasaules čempionātu uzņēma 2016.gadā, kad Latvijas komanda ar Šiciem, Tīrumu un Ināru Kivlenieku sastāvā izcīnīja sudrabu komandu stafetē. Pasaules čempionātam dalībai pieteikušās 23 valstis, kuras pārstāvēs 43 vīrieši, 48 sievietes un 29 divvietīgās ekipāžas.

Pērn Sočos Aparjode izcīnīja ceturto vietu, bet Aparjods ierindojās piektajā pozīcijā. Tāpat Tīruma sprintā izcīnīja bronzu, bet Aparjode noslēdza sešinieku. Jāatzīmē arī Latvijas komandas sniegums komandu stafetē, kur Aparjodi un Šici izcīnīja sudraba godalgas.

Sākotnēji pasaules čempionāts tika plānots Vistleras ledus trasē, Kanādā, taču septembrī FIL valde kopā ar Kanādas Kamaniņu sporta federāciju lēma, ka čempionātu pārcels uz Kēningszē trasi.

Kēningszē ledus trasē pasaules čempionāts kamaniņu sportā tiek organizēts septīto reizi. Iepriekš šeit planētas spēcīgākie kamaniņu sportisti tika noskaidroti 1969., 1970., 1974., 1979., 1999. un 2016.gadā.

Pasaules kausa sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur augstākā ranga sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.