Ķibermanis un Miknis izcīna otro vietu septītajā PK posmā bobslejā divniekiem

19/12/2020 17:56
Oskars Ķibermanis

Latvijas bobslejisti Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis sestdien Īglsas trasē septītajā Pasaules kausa (PK) posmā divniekiem izcīnīja otro vietu, atpaliekot vien no vācieša Frančesko Frīdriha pilotētā divnieka, kamēr Ralfs Bērziņš ar Edgaru Nemmi ieņēma septīto un Oskars Melbārdis ar Arni Bebrišu – 11.vietu.

Frīdrihs uzvarēja, Ķibermaņa ekipāžu apsteidzot par 0,68 sekundēm. Bērziņš atpalika par 1,2 sekundēm, Melbārdis – par 1,44 sekundēm.

Trešais piecas sekundes simtdaļas aiz Ķibermaņa finišēja vācietis Johanness Lohners. Ceturtā bija vācieša Hansa Petera Hannighofera ekipāža (+0,97 sekundes), piektā – šveicieša Mihaela Fogta divnieks (+1,17), sestā – krieva Rostislava Gaitjukeviča ekipāža (+1,19).

Pirmajā braucienā kā piektais startēja Bērziņš ar Edgaru Nemmi, sasniegdams sesto labāko laiku braucienā un no līdera vācieša Frančesko Frīdriha pilotētā divnieka atpaliekot par 0,63 sekundēm.

Ķibermanis ar Mikni startēja ar 13.numuru un ierindojās trešajā vietā braucienā, par 0,43 sekundēm atpaliekot no Frīdriha un par 0,1 sekundi – no Lohnera ekipāžas. Tikai par divām sekundes simtdaļām tika apsteigta trešā vācu ekipāža ar pilotu Hannighoferu.

Kā nākamie trasē devās Melbārdis ar Bebrišu, sasniegdami devīto labāko laiku 0,66 sekundes aiz Frīdriha.

Otrajā braucienā lieliski nobrauca Ķibermanis, būdams otrais aiz Frīdriha. Bērziņš, kurš kopā ar Nemmi braucienā sasniedza trešo labāko laiku startē, finišēja ar sesto laiku braucienā, bet Melbārdis bija 14.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņām sacensībām līderis ar 1560 punktiem ir Frīdrihs, kuram ar 1439 punktiem seko Lohners, bet trešais ar 1324 punktiem ir Ķibermanis. Bērziņš iekrājis 1176 punktus, paceļoties uz piekto vietu, bet Melbārdis ar 784 punktiem piecās sacensībās pakāpies uz 12.pozīciju. Ar vienu startu Siguldā 22. un 23.vietu ieņem Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis, kuri izcīnījuši attiecīgi 144 un 128 punktus.

Visos četros sezonas pirmajos posmos Siguldā uzvaru izcīnīja Vācijas bobslejista Frančesko Frīdriha pilotētais divnieks. Īglsas trasē piektajā etapā Frīdriham nācās samierināties ar sudrabu, jo pārāks bija viņa tautietis Johanness Lohners, bet sestajā posmā atkal labākais bija Frīdrihs.

Ķibermanis augstāko vietu – otro – ieņēma trešajā posmā Siguldā, pirms nedēļas abos posmos Austrijā finišējot trešajam. Bērziņš augstākās vietas izcīnījis pirmajos divos posmos Siguldā, esot piektajā vietā. Iepriekšējā nedēļas nogalē viņam attiecīgi devītais un astotais rezultāts. Savukārt Melbārdis piedalījies pēdējos četros posmos, pēc septītās un ceturtās vietas Siguldā divreiz ierindojoties desmitajā vietā Īglsā.

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis Pasaules kausa posmos, kuras startē ar trim ekipāžām.

Posmos nepiedalās ASV un Kanādas bobslejisti.

Trases starta rekords kopš 2011.gada decembra joprojām ir latviešu – Melbārža un Daumanta Dreiškena – rokās, hronometram apstājoties pēc 4,96 sekundēm.

Iepriekšējā sezonā Insbrukā uzvarēja Frīdrihs ar stūmēju Torstenu Margisu. Otrais bija brits Breds Hals, trešais – vācietis Rihards Elsners, kurš pagaidām Vācijas komandā startam PK posmos nav. Desmitā bija Bērziņa pilotētā ekipāža, bet 23.vietā ierindojās Ķibermaņa ekipāža, pašam pilotam traumas dēļ startējot bobā.

2019./2020.gada sezonā Ķibermanis divniekos izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš ar startu sešos posmos no astoņiem ierindojās 14.pozīcijā. 30.vietā ar vienu startu Siguldā bija Melbārdis, kurš lielāko daļu sezonas izlaida rehabilitācijas dēļ pēc savainojuma ārstēšanas.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīs divas sacensības divniekiem.

Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā, kur pirmoreiz plānotas arī sacensības četriniekiem. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi.

Eiropas kauss

Eiropas kausa sacensību trešajā posmā Siguldā sestdien uzvaru izcīnīja Latvijas divnieks Dāvis Kaufmanis/Krists Lindenblats, otrajai Latvijas ekipāžai Emīls Cipulis/Ivo Dans Kleinbergs finišējot ceturtajā vietā.

Kaufmaņa pilotētais divnieks bija labākais abos braucienos, trasē pavadot minūti un 40,15 sekundes. Viņš otrās vietas īpašnieku šveicieti Mihaelu Kuonenu apsteidza par 0,31 sekundi. Trešaiis ar 0,55 sekunžu atpalicību bija krievs Maksims Andrianovs, bet Cipulis tautietim zaudēja 0,58 sekundes, 12 ekipāžu konkurencē ierindojoties ceturtajā vietā.

Kopvērtējuma vadībā pēc trim posmiem ir D.Kaufmanis, kuram ir 306 punkti. 300 punkti ir Kuonenam, 244 punkti – Cipulim.

Divās sacensībās Ralfs Bērziņš sakrājis 128 punktus un ieņem 16.vietu. Ar 88 punktiem vienā posmā Oskars Melbārdis ieņem 21.vietu, bet Oskars Ķibermanis – 22.vietu 37 sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka sestdien Eiropas kausa sacensību trešā posma ietvaros Siguldā uzvaru izcīnīja Latvijas skeletonists Krists Netlaus, bet otrajā vietā sieviešu sacensībās ierindojās Dārta Zunte.

Vīriešiem piektajā vietā finišēja Elvis Veinbergs, bet 20 sportistu konkurencē 12.vietā ierindojās Valts Smilga.

Triju posmu summā Netlaus ar vienu startu ar 75 punktiem ir desmitajā vietā, Veinbergs ar 45 punktiem ir 20., bet Smilga ar 28 punktiem – 27.vietā 33 sportistu konkurencē.

Sievietēm Loreta Lodziņa ierindojās 16.vietā 17 sportistu konkurenc.

Triju posmu kopvērtējumā Zunte ar dalību vienā posmā un 65 punktiem ir 11.vietā, Lodziņa ar 20 punktiem – 28.vietā 29 sportistu konkurencē.

Bobslejā sportisti divniekos sacentīsies arī svētdien.

Sacensības notiek īpašā “burbulī” bez skatītāju klātbūtnes un ar obligātiem Covid-19 testiem visiem klātesošajiem.

Skeletonā Eiropas kauss ir pēc līmeņa trešās sacensības aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa. Savukārt bobslejā Eiropas kauss ir otrais līmenis aiz Pasaules kausa.