Kids: Varēja redzēt, ka Dončičs cenšas nogādāt bumbu Porziņģim

07/10/2021 11:19
Džeisons Kids, Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids pēc aizvadītās pirmssezonas pārbaudes spēles pret Jūtas “Jazz” komentēja Kristapa Porziņģa un Lukas Dončiča sadarbību laukumā.

Jau vēstīts, ka “Mavericks” ar 111:101 apspēlēja Jazz” basketbolistus. Porziņģis maču uzsāka starta pieciniekā, nospēlējot 16 minūtes un astoņas sekundes. Latvietis guva septiņus punktus (1.p. 2/2; 2.p. 1/2; 3.p. 1/4), izcīnīja četras atlēkušas bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, divreiz bloķēja pretinieku metienus, divas reizes pieļāva kļūdu, cīņu noslēdzot ar pozitīvu +/- rādītāju “+1”. Rezultatīvākais “Mavericks” rindās bija tieši Luka Dončičs, kurš arī nepilnās 16 minūtēs iemeta 19 punktus, ieguva sešas bumbas zem groziem, kā arī atdeva piecas rezultatīvas piespēles partneriem.

“Varēja redzēt, ka Dončičs cenšas nogādāt bumbu Porziņģim, bet nekas nebija pārspīlēti,” izteicās Kids. “Domāju, ka Luka izskatījās lieliski un tā, it kā nebūtu šajā vasarā pārstājis spēlēt basketbolu. Porziņģis devās soda laukumā, kā arī ieguva iespējas uzbrukt no tālmetienu līnijas. Viņi abi parādīja sevi aizsardzībā un tas arī ir tas, ko no viņiem sagaidām.”

“Domāju, ka spēlētāji izdarīja lielisku darbu,” atzina “Mavericks” stūrmanis. “Enerģija, pašatdeve un spēles plāns. “Jazz” parasti spēlē ar lielāku sastāvu, bet ir labi, ka mēs varējām nosegt arī mazos basketbolistus. Tāpat mēs nebijām strādājuši pie pārejas uzbrukuma, bet tāpat puslaikā mēs iemetām 61 punktu. Patīkami redzēt spēlētājus augstā līmenī, kuri ir nesavtīgi un padara labu darbu aizsardzībā.”

Nākamo pirmssezonas pārbaudes spēli “Mavericks” aizvadīs 9. oktobrī plkst. 3:30 pēc Latvijas laika, bet vēl pirms gaidāmās NBA sezonas būs jāspēkojas ar Šarlotas “Hornets” un Milvoki “Bucks” vienībām.