Ķīnas basketbola vadība ievieš savdabīgus leģionāru noteikumus

CBA, sportazinas.com
Ķīnas komandu spēlētāji | Foto: CBA

Ķīnas basketbola asociācija () ieviesusi jaunus noteikumus, kas strikti attiecas uz leģionāriem. Tas izdarīts tādēļ, lai komandas motivētu vairāk izmantot vietējos basketbolistus, vēsta “Sportando”.

Ķīnas basketbola izlase savās mājās aizvadīja neveiksmīgu Pasaules kausa izcīņu, kas šogad risinājās septembrī. Ķīnieši 32 komandu konkurencē ieņēma 24. pozīciju. Šāds sniegums licis CBA vadību apdomāt par to, vai Ķīnas čempionātā nevajadzētu vairāk spēles laika dot vietējiem basketbolistiem.

Jaunie noteikumi piedāvā striktus nosacījumus leģionāru sakarā. Kopš šī brīža CBA komandas varēs savos sastāvos vienlaicīgi reģistrēt ne vairāk kā četrus leģionārus, bet spēlei varēs būt pieteikti maksimums divi leģionāri.

Tikmēr spēles laikā laukumā drīkstēs atrasties ne vairāk kā viens leģionārs, taču īpaši noteikumi būs aizvadītās sezonas četrām vājākajām komandām, jo tās varēs laukumā laist divus leģionārus vienlaicīgi. Tomēr arī šeit paslēpts āķis, jo divi leģionāri varēs spēlēt tikai trīs ceturtdaļas, kamēr ceturtajā atkal varēs spēlēt tikai ar vienu.

Izslēgšanas spēlēs laukumā drīkstēs būt viens leģionārs, bet spēlei pieteikti divi. Kad sāksies “play-off” turnīrs, komandas vairs nedrīkstēs parakstīt līgumus ar jauniem leģionāriem vai iegūt jaunus maiņas ceļā.

Iepriekš portāls “HoopsHype” bija publicējis pētījumu par Ķīnas basketbolu, kurā vairāki aģenti atklāja šī tirgus specifiku. Piemēram, Ķīnā nemaz neskatās uz spēlētājiem, kuriem nav Nacionālās basketbola asociācijas () pieraksts, jo svarīgi ir iegūt leģionārus ar pieredzi šajā līgā.

Ķīnas spēcīgākajā līgā spēlē 20 komandas, bet jaunā sezona vēl nav sākusies. Vairāki labi zināmi basketbolisti pārstāv šīs līgas vienības. Piemēram, NBA čempions Džeremijs Lins spēlēs Pekinas “Ducks” vienībā, kuru pārstāvēs arī Ekpe Udohs. Pagājušajā sezonā Ķīnā spēlēja arī Luiss Skola.

Tāpat Ķīnas komandā Šaņdunas “Golden Stars” spēlē kādreizējais NBA drafta 18. numurs Tajs Lausons, bet Liaoninas “Flying Leopards” vienību pārstāv ekstravagantais Lenss Stīvensons. Ķīnas vienībās ir vēl virkne citu kādreizējo NBA spēlētāju.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par