Ķīnas kalnos vētrā un aukstumā dzīvību zaudējuši 21 ultramaratona dalībnieks

23/05/2021 13:41

Ķīnas ziemeļrietumos, Dzjintai provices kalnos, negaidīti krasi pasliktinoties laikapstākļiem, gājis bojā 21 ultramaratona dalībnieks, svētdien ziņo Ķīnas valsts mediji.

Sacīkstes kalnainajā apvidū, tā dēvētajā Dzeltenās upes Akmens mežā, sestdien sākās siltā un saulainā laikā, arī prognozes nesolīja būtisku temperatūras kritumu, un lielākā daļa dalībnieku 100 kilometru garajā ceļā devās, pavisam viegli ģērbušies. Taču drīz pēc pusdienlaika, distances posmā starp 24. un 32.kilometru, tā dēvētajā Dzeltenās upes Akmens mežā, viņus pārsteidza vētra ar lietusgāzēm un krusu, un gaisa temperatūra nokritās tuvu nullei, vēsta Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua”.

Sacīkstes tika apturētas, bet daļa skrējēju, pārsaluši un pārguruši, atradās stāvā un grūti pieejamā distances posmā. Meklēt pazudušos dalībniekus tika nosūtīti aptuveni 700 glābēji, bet ar autotransportu nebija iespējams piekļūt distancei tālāk par 24.kilometru. Tikai daži no 172 ultramaratona dalībniekiem bija paņēmuši līdzi siltāku rezerves apģērbu kārtu, daudziem nebija pat ārkārtējiem apstākļiem paredzētās segas, kas saskaņā ar noteikumiem ir obligāta, bet, kā atzinuši izdzīvojušie, spēcīgā vēja dēļ nepalīdzēja arī šīs segas.

Kā liecina dalībnieku sūtītās īsziņas, daļa skrējēju palika guļam, pakrituši bez spēka, bet aptuveni pussimtam izdevās patverties nelielā koka būdā. Glābšanas operācija tika atzīta par beigušos, kad glābēji rīta agrumā atrada mirušu pēdējo par pazudušu uzskatīto skrējēju. Bojāgājušo skaitā ir arī Ķīnas garo distanču elites skrējēji, tai skaitā daudzu ultramaratonu uzvarētājs Ļans Dzjins un Ķīnas 2019.gada paralimpisko spēļu čempions Huans Guaņjuņs. Par ultramaratona rīkošanu atbildīgās Baijiņas pilsētas mērs izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Sākta izmeklēšana par notikušā apstākļiem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….