Ķīnas olimpiskajā komandā iekļauti 11 dopinga skandālā iesaistīti peldētāji

19/06/2024 11:49
Nokopēts
Peldēšana

Ķīnas Peldēšanas asociācija (CSA) trešdien nosauca komandas sastāvu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs un sportistu vidū ir arī 11 peldētāji, kuri bijuši iesaistīti dopinga skandālā.

Aprīlī ASV laikraksts “The New York Times” un Vācijas raidorganizācija ARD ziņoja, ka 23 ķīniešu peldētājiem 2020.gada nogalē pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm bijušas pozitīvas dopinga analīzes – organismā tika uzietas vielmaiņas modulatora trimetazidīna (TMZ) pēdas. Ķīnas sportisti netika diskvalificēti, jo Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) piekrita CSA argumentiem, ka peldētāji viesnīcā saindējušies ar pārtiku.

11 sportistu vidū, kas tika minēti šajā dopinga skandālā, ir arī divkārtējā Tokijas olimpisko spēļu čempione Džana Jufei (200 metros tauriņstilā un 4×200 metru brīvā stila stafetē) un Vans Šuns, kurš Tokijā tika pie zelta 200 metru kompleksajā peldējumā. Tāpat starp peldētājiem, kuri dosies uz Olimpiādi, ir dopinga skandālā iesaistītais pasaules rekordists 200 metru brasā Cjiņs Haijans. Viņš pagājušā gada pasaules čempionātā uzvarēja gan 50, gan 100, gan 200 metru brasa distancēs.

2024.gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam, bet peldēšanas sacensības notiks no 27.jūlija līdz 4.augustam.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām