Ķīnas pārstāvis Lī uzvar svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 61 kilogramam

25/07/2021 12:51
Fabiņs Lī

Tokijas olimpisko spēļu svarcelšanas sacensībās svētdien jau zelta medaļu Ķīnai šajā sporta veidā izcīnīja Fabiņs Lī, kļūstot par čempionu svara kategorijā līdz 61 kilogramam.

28 gadus vecais Fabiņs raušanā trešajā mēģinājumā tika galā ar 141 kilogramu smagu stieni, bet grūšanā otrajā mēģinājumā pievarēja 172 kilogramus, summā sasniedzot jaunu olimpisko rekordu 313 kilogrami. No viņa par 11 kilogramiem atpalika Indonēzijas svarcēlājs Eko Julijs Iravans. Viņš bronzai Pekinā un Londonā, kā arī sudrabam Riodežaneiro pievienoja vēl vienu olimpisko sudraba godalgu. Viņš kļuva tikai par piekto svarcēlāju vēsturē, kurš izcīnījis četras olimpiskās medaļas.

32 gadus vecais veterāns raušanā tika galā ar 137 un grūšanā – ar 165 kilogramiem, abus smagumus virs galvas fiksējot pirmajā mēģinājumā. Trešajā vietā ierindojās Kazahstānas pārstāvis Igors Sons, kurš summā pacēla 294 kilogramus, par diviem kilogramiem apsteidzot mājinieku Joiči Itokazu. Sons raušanā pacēla 131 un grūšanā 163 kilogramus.

Svētdien tiks noskaidrots uzvarētājs arī vīriešu sacensībās līdz 67 kilogramiem.

Jau ziņots, ka sestdien pirmo zelta medaļu spēlēs šajā sporta veidā izcīnīja Ķīnas sportiste Džihueja Hou, kļūstot par čempioni svara kategorijā līdz 49 kilogramiem.

Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.