Ķīnas televīzija turpinās ignorēt NBA translācijas

12/05/2020 21:17
Nokopēts
Derils Morijs, www.sportazinas.com

Ķīnas nacionālās televīzijas sporta kanāls (CCTV) paziņojis, ka tas turpinās sankcijas pret Nacionālo basketbola asociāciju (NBA) un nerādīs līgas mačus pasaules apdzīvotākajā valstī, vēsta “NY Times” žurnālists Marks Šteins.

Jau ziņots, ka neilgi pirms šīs sezonas Hjūstonas “Rockets” ģenerālmenedžeris Derils Morijs tviterī paziņoja, ka atbalsta demokrātiju un Ķīnas administratīvā apgabala Honkongas protestus, kas saniknoja Ķīnu. Sacēlās pamatīga vētra, kuras ietvaros Ķīna vēlējās Morija atvainošanos, kas gan nenotika. Viņš ātri izdzēsa tvītu, taču neko daudz tas abu pušu attiecībās nemainīja.

Pēc Morija tvīta Ķīnas uzņēmumi nolēma pārtraukt sadarbību ar NBA. Medijs CNN informēja, ka visi 11 Ķīnā bāzētie partneri, kas vēl pērn sadarbojās ar NBA, beidza līgumsaistības ar planētas spēcīgāko līgu, kas NBA noveda pie ievērojamiem finansiāliem zaudējumiem. Ķīnā tika atceltas pārbaudes maču translācijas un arī NBA pamatturnīra spēles nebija pieejamas valsts televīzijā. Medijs ESPN uzzinājis, ka Morija tvīts, kas redzams bija īsu laiku, līgai izmaksājis aptuveni 150-200 miljonus dolāru.

“Ne pati svarīgākā ziņa, bet Ķīnas nacionālā televīzija paziņojusi, ka tā turpinās sankciju politiku pret NBA Morija tvīta dēļ,” raksta Šteins. Savukārt medijs “Global Times” informē, ka līga par organizācijas Ķīnas nodaļas vadītāju pirmo reizi nozīmējusi šīs valsts pilsoni, taču arī ar to ir par maz, lai atrisinātu konfliktu. Nozīmējums noticis nākamajā dienā pēc tam, kad CCTV atkārtoti paziņojusi par plāniem nerādīt NBA spēles.

Tāpat “Global Times” rīcībā esošā informācija liecina, ka jauns Ķīnas nodaļas Maikls Ma Saofejs ir Ma Guoli dēls. Tieši šīs cilvēks bija viens no Ķīnas centrālās televīzijas sporta kanāla dibinātājiem un tieši ar viņa pūlēm 20. gadsimta 90. gados CCTV ēterā parādījās NBA spēles.

Zīmīgi, ka tieši “Rockets” allaž bija labas attiecības ar Ķīnu. Komandā savulaik spīdēja šīs valsts basketbola ikona Jao Mins, bet Hjūstonai bijušas arī formas, uz kurām ir uzraksti ķīniešu valodā.

Stāsts par “tvītu”, kas izmaksāja 200 miljonus dolāru

NBA
    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām