“Kings” uzvar “Canucks” pirmajā NHL spēlē Ķīnā

21/09/2017 18:50
Losandželosas

Losandželosas “Kings” hokejisti ceturtdien pārbaudes spēlē Šanhajā ar 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) uzvarēja Vankūveras “Canucks” vienību, abiem klubiem aizvadot vēsturē pirmo Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu spēli Ķīnā.

Mačs norisinājās Šanhajā “Mercedes-Benz” arēnā. Zīmīgi, ka šosezon savas mājas spēles Šanhajā aizvada arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kuru trenē leģendārais Maiks Kīnens, bet pārstāv Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

“Kings” jau pirmajā periodā ieguva divu vārtu pārsvaru, vairākumā izceļoties zviedram Adrianam Kempem, bet mazākumā Teneram Pīrsonam, otrās trešdaļas sākumā iemetot arī trešos vārtus. Tiesa, “Canucks” turpinājumā spēja samazināt rezultātu līdz minimumam, jo precīzi bija šveicietis Svens Bartči un soms Markuss Granlunds, kurš izcēlās 53.minūtē. Tomēr vēl pēc četrām minūtēm Pīrsons guva savus otros vārtus, mačā, bet pēdējā minūtē Džefs Kārters ieraidīja ripu tukšā pretinieku cietoksnī.

Abas komandas sestdien tiksies atkārtoti, šoreiz maču aizvadot Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Ķīnā, kur 2022.gadā norisināsies ziemas olimpiskās spēles, ir sākta vērienīga hokeja attīstības programma un šajā valstī vērojams iespaidīgs hokeja bums. Pērn tika izveidota “Kuņluņ Red Star” komanda, kura debitēja KHL, bet šogad Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) spēlē arī “Kuņluņ Red Star Junior” vienība, kura savas mājas spēles aizvadīs Rīgā. Šajā komandā par ģenerāldirektoru strādā latvietis Raitis Pilsētnieks, kuram ir arī nozīmīga loma Ķīnas hokeja attīstības programmā.

NHL komandu rīcībā šobrīd atrodas seši Latvijas hokejisti. Bufalo “Sabres” rindās ir Zemgus Girgensons, par vietu Ņujorkas “Islanders” vārtos cīnās Kristers Gudļevskis, Pitsburgas “Penguins” komandā cenšas tikt Teodors Bļugers, kamēr ar Kolumbusas “Blue Jackets” ir vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, Sanhosē “Sharks” vienībai savu lietderību cenšas pierādīt uzbrucējs Rūdolfs Balcers, bet Vašingtonas “Capitals” komandai aizsargs Kristofers Bindulis.

Svētdien vēl pirms pirmās pārbaudes spēles Toronto “Maple Leafs” vienība uz fārmklubu nosūtīja uzbrucēju Mārtiņu Dzierkalu.

NHL pirmssezonas pārbaudes spēles sākās pagājušajā nedēļas nogalē, bet jaunā sezona tiks ievadīta 4.oktobrī.