Kivlenieks debitē NHL tikai ar vieniem ielaistiem vārtiem un uzvaru (VIDEO)

20/01/2020 04:35

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) debiju šonakt piedzīvoja latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš, dodoties laukumā slavenājā ”Madison Square Garden” arēnā pret Ņujorkas ”Rangers” komandu, ielaida tikai vienus vārtus un palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” izbraukumā izcīnīt uzvaru ar 2:1.

23 gadus vecais Kivlenieks savā NHL pirmajā mačā atvairīja 31 no 32 (96,9%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem un izcīnīja uzvaru, tiekot atzīts par spēles otro zvaigzni. Latviešu vārtsargs aizvadīja lielisku maču un vienīgos vārtus ielaida, kad pret viņu viens pret vienu izslidoja Bredijs Šejs.

Pēc ”Blue Jackets” pamatvārtsarga Jonasa Korpisalo gūtā savainojuma desmit spēlēs pēc kārtas Kolumbusas vārtus sargāja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, taču šonakt ”Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorela nolēma viņam dot atpūtu un Kolumbusas vārtu drošību uzticēja Kivleniekam.

23 gadus vecais latviešu vārtsargs līdz šim vairākas reizes no ”Blue Jackets” AHL fārmkluba Klīvlendas ”Monsters” bija saņēmis izsaukumu uz NHL un pēc Korpisalo gūtā savainojuma regulāri tika pieteikts Kolumbusas mačiem kā rezerves vārtsargs, bet vēl nebija devies laukumā nevienā mačā ”Blue Jackets” sastāvā.

Dodoties šonakt laukumā, Kivlenieks kļuva tikai par piekto latviešu vārtsargu, kurš ir spēlējis NHL. Pirms viņa pasaules labākajā hokeja līgā bija spēlējuši Artūrs Irbe, Pēteris Skudra, Kristers Gudļevskis un viņa tagadējais komandas biedrs Merzļikins, kurš vien šīs sezonas sākumā piedzīvoja debiju NHL.

Pirmajā trešdaļā Kivlenieks atvairīja desmit pretinieku metienus, taču nedaudz vairāk nekā pusotru minūti līdz pirmā perioda beigām ielaida pirmos vārtus, kad ”Blue Jackets” hokejistam vairākuma beigās salūza nūja un pretiniekiem izdevās izveidot ātru pretuzbrukumu. Saņemot piespēli no aizsarga Džeikoba Troubas, pēc iznākšanas no noraidīto spēlētāju soliņa Bredijs Šejs izslidoja vienatnē pret latviešu vārtsargu un no kreisā iemetienu apļa spēcīgi trieca ripu latviešu vārtsarga sargātajā cietoksnī – 1:0.

Pēc nonākšanas iedzinējas lomā pirmā perioda beigās Kolumbusa ļoti neizteiksmīgi aizadīja otro periodu un lielā mērā pateicoties tieši Kivleniekam, kurš atvairīja ”Rangers” zvaigznes Artēmija Panarina izpildīto metienu ātrajā uzbrukumā un pēc tam vēl vairākas reizes glāba savu komandu pēc pretinieku metieniem no tuvas distances, nosargāja savus vārtus neskartus un saglabāja izredzes pēdējā trešdaļā, Kivleniekam turpinot lieliski darboties vārtos, vēl pacīnīties par uzvaru, ko beigu beigās arī spēja izcīnīt.

”Blue Jackets” pirmajās 40 minūtēs nespēja nevienu reizi pārspēt pavisam nesen NHL debiju piedzīvojušo krievu Igoru Šestjorkinu, taču pēdējā trešdaļā divreiz nogāja ripu viņa sargātajā cietoksnī un izrāva uzvaru pamatlaikā. Par vienu no mača galvenajiem varoņiem kļuva dāņu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands, kurš šonakt atgriezās laukumā pēc mēneša ilga pārtraukuma un savā pirmajā mačā pēc savainojuma sadziedēšanas guva abus Kolumbusas vārtus.

Bjorkstrands pirmoreiz Šestjorkinu pārspēja 47. mača minūtē, kad izmantoja pretinieku kļūdu savā aizsardzības zonā un panāca izlīdzinājumu. Pjēram Lukam Dibuā ielaužoties pretinieku zonā un pazaudējot ripu, Dānijas izlases uzbrucējs to atguva un izpildīja precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa (1:1). Savukārt otros vārtus Bjorkstrands guva pamatlaika pēdējā minūtē. Mājiniekiem neuzmanīgi veicot nomaiņu, Bjorkstrands kopā ar komandas biedriem aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā un pabeidza to ar lielisku metienu vārtu augšējā stūrī – 2:1.

Atlikušajās 27 sekundēs Kivlenieks nosargāja savus vārtus neskartus, neļaujot pretiniekiem atspēlēties un izcīnot uzvaru savā pirmajā NHL mačā. Tādējādi ”Blue Jackets” izcīnīja panākumu ar 2:1 un svinēja jau piekto uzvaru pēc kārtas. Savukārt mājiniekiem nācās samierināties ar pirmo zaudējumu pēdējās trīs spēlēs. Ar 50 mačos izcīnītiem 60 punktiem Kolumbusa šobrīd ir pakāpusies uz sesto vietu Austrumu konferencē, kamēr Ņujorka ar 47 spēlēs nopelnītiem 50 punktiem ieņem vien Austrumu konferences 13. pozīciju.

Nākamo spēli ”Blue Jackets” aizvadīs vien pēc trim dienām (23. janvārī), kad pulksten 2:30 savā laukumā uzņems pēdējā laikā ne pārāk veiksmīgi spēlējošo Vinipegas ”Jets” komandu, kas šobrīd ieņem devīto vietu Rietumu konferencē.