Kivlenieks ielaiž trīs vārtus trīs minūtēs un NHL apritē atgriežas ar 91,2% atvairītajiem metieniem (VIDEO)

08/05/2021 06:19
Matīss Kivleniek

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) zaudējumu cieta vārtsargu Matīsa Kivlenieka un Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas ar 2:5 atzina Detroitas “Red Wings” pārākumu, ciešot trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs.

Šajā spēlē laukumā pēc vairāk nekā viena gada pārtraukuma izgāja Kivlenieks, kurš aizvadīja savas karjeras septīto NHL maču. Viņš atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem (91,2%), visus trīs golus ielaižot otrajā periodā trīs minūšu un divu sekunžu intervālā.

Lai arī Kolumbusa bija ieguvusi divu vārtu pārsvaru (2:0), pateicoties Gavina Bejreutera un Natana Gerbes raidījumiem, otrā perioda ietvaros “Red Wings” īsā laika periodā ieguva 3:2 pārsvaru. Vispirms “Red Wings” realizēja vairākumu, kad pēc izcilas Jakuba Vranas piespēles vārtus guva Džo Veleno, kuram tas bija pirmais gols NHL karjerā.

Pēc vienas minūtes rezultātu izlīdzināja Denijs DeKeisers, kurš ripu Kivlenieka vārtos raidīja no asa leņķa, bet vēl pēc minūtes Detroitas spēlētāji labi pacīnījās pretinieku aizsardzības zonā, kas vainagojās ar Vranas vārtu guvumu. Atlikušos divus vārtus guva Vladislavs Namestņikovs, kurš abas reizes ripu meta tukšos vārtos, jo Kivlenieks bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs 9. maijā, kad plkst. 2:00 pēc Latvijas laika atkārtoti savā laukumā tiksies ar “Red Wings”. Komandas galvenais treneris Džons Tortorella atklājis, ka arī šajā spēlē vārtus sargās Kivlenieks.

Kivlenieks karjeras laikā septiņās NHL spēlēs atvairījis 90,1% metienu, ielaižot vidēji 2,97 ripas spēlē. Viņš šosezon ir trešā vārtsarga statusā un tagad pie iespējas ticis, jo traumas dēļ sezona beigusies Jonasam Korpisalo. Kolumbusas vārsargu duetu šobrīd sastāda divi latvieši – Kivlenieks un Merzļikins.