Kjūbans esot bijis šokā, kad “Knicks” piedāvāja Dalasai aizmainīt Porziņģi

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"

Nacionālās basketbola asociācijas () funkcionārs un Dalasas “Mavericks” īpašnieks esot bijis šokā, kad Ņujorkas “Knicks” piedāvāja uz “Mavs” aizmainīt latviešu uzbrucēju Kristapu Porziņģi.

Porziņģis, Tims Hārdavejs, Kortnijs Lī un Trejs Bērks 2019. gada sākumā devās uz Dalasu, pretējā virzienā “Mavericks” nosūtot Denisu Smitu, Deandrē Džordanu Vesliju Metjūsu un divas pirmās kārtas drafta izvēles.

“Biju ļoti šokēts, bet NBA tā notiek,” radio “WFAN Sports” raidījumā “Moose & Maggie” sacīja Kjūbans.

Uzņēmējs arī izteicās, ka par Porziņģi interese no Dalasas kluba bijusi jau iepriekš, tomēr “Mavericks” vadībai nešķita reāli, ka darījums tiešām varētu notikt.

“Mums agrāk bija daudz zvani no komandām, kuras gribēja iegūt Dirku [Novicki],” turpināja Kjūbans. “Viņi piedāvāja A, B, C, D un F opcijas, bet mēs teicām, ka Dirks ir neaizskarams. Porziņģa gadījumā “Knicks” vienkārši mainīja savu viedokli.”

“Viņš ir ļoti talantīgs spēlētājs, kurš strādā smagi komandas labā,” atzina Kjūbans. “Domāju, ka KP vajadzēja nomainīt vidi, lai viņš kļūtu fenomenāls. Esmu ļoti priecīgs, ka viņš ir mūsu komandā – Porziņģis ir jautrs un labs puisis.”

Porziņģis un Hārdavejs šobrīd ir stabili “Mavericks” pamatsastāva spēlētāji, kamēr Lī uzspēlē tikai periodiski, bet Bērks vairs komandā neatrodas.

“Timijs ir mūsu lielākais pārsteigums,” Hārdaveja sniegumu “Mavs” rindās komentēja Kjūbans. “Mums jau bija skaidrs, ka Porziņģis ir labs spēlētājs, bet Timijs tagad spēj izslēgt gaismas ar saviem “catch-and-shoot” metieniem. Viņš nejutās komfortabli ar saviem uzdevumiem “Knicks”, tādēļ nolēmām viņam dot iespēju sevi apliecināt citos aspektos. Tagad viņš ir viens no labākajiem “catch-and-shoot” metējiem līgā.”

Tikmēr “Knicks” komandu vairs nepārstāv ne Džordans, ne Metjūss, bet Smita sniegums “Knicks” rindās bijis visai vājš. Līdz ar to pašreiz lielākais Ņujorkas kluba pienesums šajā maiņā ir divas nākotnes pirmās kārtas drafta izvēles.

“Knicks” gan joprojām saglabās visai ievērojamus algu resursus tuvākajās sezonās, lai parakstītu augsta kalibra spēlētājus, kā arī nav zināms, par ko pārvērtīsies no “Mavs” iegūtās drafta izvēles. Līdz ar to pagaidām vēl nevar objektīvi spriest, kurš ir uzvarējis Porziņģa maiņā.

Porziņģis šosezon vidēji atzīmējies ar 19,2 punktiem, 9,5 atlēkušajām bumbām un 2,1 bloku spēlē, tomēr pirms sezonas pārtraukšanas viņa sniegums bija būtiski uzlabojies, jo latvietim bija vairākas spēles, kurās viņš guva virs 30 punktiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par