Klasiskais “Dinamo”: Rīdzinieki nenotur trīs vārtu pārsvaru un zaudē Novosibirskā

14/09/2020 17:52
Jānis Jaks

Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pirmajā izbraukuma spēlē izsēja triju vārtu pārsvaru un pagarinājumā piekāpās Novosibirskas “Sibir”.

“Dinamo” Novosibirskā pagarinājumā zaudēja “Sibir” ar 3:4 (0:0, 3:0, 0:3, 0:1).

“Dinamo” komandā izcēlās Daniels Bērziņš, Zeks Mičels un Jānis Jaks, bet mājiniekiem “hat-trick” nopelnīja Juso Pūstinens, bet vienus vārtus iemeta Jegors Milovzorovs.

Novosibirskas “Sibir” – Rīgas “Dinamo” 4:3 (0:0; 0:3; 3:0; 1:0)

Novosibirskas “Sibir” vārtu guvumi: 49:27 Jūso Pustinens (Mikaels Ruohoma, Aleksandrs Šarovs); 58:29 Jegors Milovzorovs (Mikaels Ruohoma, Iļja Morozovs); 59:02 Jūso Pustinens (Mikaels Ruohoma, Jurki Jokipakka); 64:47 Jūso Pustinens

Novosibirskas “Sibir” noraidījumi1:53 Jaroslavs Habarovs, 16:12 Skaitliskā sastāva pārkāpums; 39:48 Dmitrijs Sajustovs

Rīgas “Dinamo” vārtu guvumi23:58 Daniels Bērziņš (Ernests Ošenieks, Ģints Meija); 30:44 Zeks Mičels (Rīzs Skārlets); 35:44 Jānis Jaks (Daniels Bērziņš)

Rīgas “Dinamo” noraidījumi: 13:21 Miks Indrašis; 27:37 Patriks Zabusovs; 44:58 Jānis Jaks

Pirmajā periodā par spīti diviem noraidījumiem mājinieku un vienam – “Dinamo” rindās vārti gūti netika. Mājinieki gan bija krietni pārāki, vārtu rāmī trāpot septiņas reizes, kamēr rīdzinieki – vien divas.

Rīgas “Dinamo” vadībā izvirzījās otrā perioda ceturtajā minūtē. Izcēlās Bērziņš pēc Ernesta Ošenieka metiena no zilās līnijas, asistējot arī Gintam Meijam. Arī perioda turpinājumā “dinamieši” dominēja laukumā, uzspiežot ātru spēles tempu, kurā neizpalika spēka spēle. Astotajā minūtē Rīgas vienība nonāca četru vīru sastāvā, bet “Sibir” vārtus gūt liedza tehniskais brāķis saspēlē.

31.minūtē savā aizsardzības zonā divu pretspēlētāju spiedienu pārvarēja Morgans Eliss un pie “Sibir” zilās līnijas pamanīja Mičelu, kurš izslidoja vienatnē pret Alekseju Krasikovu. Vārtsargs “uzķērās” uz kanādieša māņu kustību, rezultātam kļūstot 2:0.

Trešie vārti krita piecas minūtes vēlāk un šķita likumsakarīgi, jo mājinieki laukumā darbojās visai pasīvi un pie reālām vārtu gūšanas iespējām netika. Rīgas kluba trešos, bet savu pirmos vārtus karjeras otrajā KHL spēlē guva Jaks. Vārti tika gūti pēc Bērziņa gājiena aiz vārtiem un piespēles vārtu priekšā.

Trešajā periodā mājinieki atspēlējās. Mača 50.minūtē “sausā” sērija, kas “Dinamo” vārtsargam Iļjam Proskurjakovam sākās 3.septembrī mačā ar Nursultanas “Baris”, pārtrūka. Pēc tam, kad “Barys” hokejisti iemeta vārtus 3.septembrī pēc precīzi spēlētām 17 minūtēm, vairs ne reizi Proskurjakovs ripu no saviem vārtiem ārā vilcis nebija – ne aizvadītajā pusmačā ar Maskavas apgabala “Vityaz”, ne Novosibirskā. Viņu pārspēja Pūstinens pēc Mikaela Ruohomā un Aleksandra Šarova piespēlēm.

Vēl divus vārtus “Sibir” guva, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Minūti un 31 sekundi pirms mača beigām pēc Ruohomā un Iļjas Morozova piespēlēm ripa vārtos ielidoja pēc Milovzorova metiena, pa ceļam mainot lidojuma virzienu pēc saskares ar Lauri Dārziņu. Savukārt izlīdzinājums tika panākts 58 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad ar metienu no kreisā iemetiena apļa pēc diagonālas piespēles izcēlās Pūstinens, piespēli ieskaitot Ruohomā un Jurki Jokipakam.

Arī papildlaikā labāk laukumā jutās iedvesmu sajutušie mājinieki. Otrajā minūtē pa vārtu stabu trāpīja Jokipaka, bet 13 sekundes pirms pagarinājuma beigām punktu spēlei pielika Pūstinena “gols” pēc visu triju laukumā esošo hokejistu saspēles rīdzinieku zonā.

KHL abas komandas līdz šim savā starpā bija spēkojušās 26 reizes, no kurām rīdzinieki bija uzvarējuši tikai astoņās. Iepriekšējā sezonā abos mačos uzvarēja “Sibir”.

Rīdzinieki sezonas ievadā četrās spēlēs izcīnījuši vienu uzvaru. Komandas galvenā trenera amatā debitējot Pēterim Skudram, “Dinamo” mājās ar 2:3 piekāpās Kazahstānas komandai Nursultanas “Barys”, nākamajā mačā ar 1:3 atzina vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētās Helsinku “Jokerit” pārākumu, bet trešajā spēlē ar 4:3 uzveica uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala “Vityaz”.

Pēc spēles Novosibirskā “Dinamo” ar četros mačos gūtiem trim punktiem ieņem desmito vietu 11 komandu konkurencē Rietumu grupā.

Trešdien izbraukuma spēļu sērijas turpinājumā Habarovskā paredzēta tikšanās ar vietējo “Amur”.

Pēteris Skudra ar saviem palīgiem uz izbraukuma spēlēm līdzi ir paņēmuši: vārtsargus – Staņislavu Gaļimovu, Iļju Proskurjakovu un Bruno Brūveri; aizsargus – Metjū Majoni, Morganu Elisu, Kristapu Sotnieku, Kristapu Zīli, Ondržeju Vitāsek, Endrū O’Braienu, Ernestu Ošenieku, Rīsu Skārletu un Jāni Jaku; uzbrucējus – Lauri Dārziņu, Miku Indraši, Miķeli Rēdlihu, Zeku Mičelu, Konstantinu Komareku, Gintu Meiju, Mārtiņu Dzierkalu, Emīlu Ģēģeri, Danielu Bērziņu, Renāru Krastenbergu, Patriku Zabusovu, Denisu Paršinu, Pāvelu Černovu un Metu Vaitu.

Neliela savainojuma dēļ uzbrucējs Džeisī Lipons palika Rīgā, tāpat kā nesen parakstītie uzbrucēji Genādijs Stoļarovs un Jevgeņijs Gračovs. Robertu Mamčics turpinās spēlēt fārmklubā “Zemgale”/LLU, bet jaunie Reinis Liepiņš, Deniss Fjodorovs, Kaspars Ziemiņš, Daņila Larionovs ir Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā “Rīga”.

Par “Dinamo” galveno treneri jūlijā tika iecelts latviešu speciālists Pēteris Skudra, bet viņam asistē Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” pagājušās sezonas galvenais treneris Raimonds Vilkoits un viņa asistents Aleksandrs Ņiživijs. Šonedēļ Skudras vadītajai komandai pievienojās aizsargu treneris no Krievijas Dmitrijs Parhomenko, baltkrievu vārtsargu speciālists Andrejs Kudins un video treneris no Krievijas Igors Makarovs.

“Dinamo” iepriekšējā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, sesto gadu pēc kārtas nekvalificējoties Gagarina kausa izcīņai.

Novosibirskas “Sibir” – Rīgas “Dinamo” 4:3 (spēle noslēgusies)