Klēbo svin uzvaru arī “Tour de Ski” sacensībās iedzīšanā

04/01/2023 13:30
Juhaness Klēbo

Norvēģijas distanču slēpotājs Juhanness Klēbo trešdien Vācijā uzvarēja “Tour de Ski” seriāla sacensībās 20 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā. Klēbo finišu sasniedza pēc 41 minūtes un 35,8 sekundēm.

Dienu iepriekš viņš triumfēja arī desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar atsevišķu startu, izcīnot 14.uzvaru “Tour de Ski” seriālā un kļūstot par panākumiem bagātāko slēpotāju šajās sacensībās. Otro vietu izcīnīja vēl viens norvēģis Sindre Bjernestads Skārs, kurš atpalika no sava tautieša 1,8 sekundes, bet labāko trijnieku, zaudējot 2,1 sekundi, ieņēma itālis Federiko Pellegrīno.

Klēbo ir līderis “Tour de Ski” vērtējumā un pēc četriem posmiem tuvākos sekotājus Pellegrīno un norvēģi Polu Golbergu apsteidz par attiecīgi 12 un 14 sekundēm. Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju joprojām saglabā Golbergs, kurš sakrājis 906 punktus. Otro vietu ar 832 punktiem ieņem Klēbo, bet Pellegrīno ar 655 punktiem ierindojas trešajā pozīcijā.

Trešdien 20 kilometru iedzīšanas sacensības aizvadīs arī sievietes, uz starta stājoties arī Patrīcijai Eidukai.

Pirmie divi sacensību posmi, kuros slēpotāji sacentās sprintā brīvajā stilā un iedzīšanā klasiskajā distancē desmit kilometru slēpojumā ar kopēju startu, notika Valmistairā, Šveicē. Pēc vienas dienas pauzes trešais un ceturtais posms notika Vācijas trasē Oberstdorfā, slēpotājiem aizvadot desmit kilometru klasiskā stila sacensības ar atsevišķu startu un 20 kilometru iedzīšanu brīvajā stilā.

Trīs noslēdzošie posmi paredzēti Itālijas trasē Valdifjemmē. 6.janvārī notiks sprinta sacensības klasikā, tad notiks 15 kilometru sacīkstes klasiskajā stilā ar kopējo startu, bet septītajā posmā slēpotājus sagaida deviņu kilometru distance brīvajā stilā ar kāpumu Čermisa kalnā.

Pagājušajā gadā šajā seriālā sacentās gan Raimo Vīgants, gan Eiduka, kura četros posmos vienreiz iekļuva labāko 30 skaitā, bet vēl gadu iepriekš Eiduka kļuva par pirmo Baltijas valstu slēpotāju, kura piedalījusies visos tūres posmos. Iepriekšējā sezonā par “Tour de Ski” čempioniem kļuva norvēģis Juhanness Klēbo un krieviete Natālija Ņeprjajeva.

Eiduka šajā sezonā startējusi Pasaules kausa posmos Rukā, Lillehammerē un Davosā. Visaugstāko pozīciju – 11. – viņa izcīnīja desmit kilometru brīvā stila sacensībās Lillehammerē, sasniedzot arī karjeras augstvērtīgāko rezultātu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu vērtē. Pasaules čempionāts šosezon paredzēts februāra un marta mijā Slovēnijas pilsētā Planīcā.