Klēbo triumfē “Tour de Ski” kopvērtējumā

04/01/2022 18:57
Juhanness Klēbo

Norvēģijas slēpotājs Juhanness Klēbo otrdien izcīnīja uzvaru prestižā “Tour de Ski” seriāla kopvērtējumā, kamēr viņa tautietis Šūrs Rēte bija ātrākais pēdējā posmā.

Klēbo, kurš triumfēja četros no sešiem posmiem, kopvērtējumā pārspēja divu iepriekšējo “Tour de Ski” sacensību čempionu Krievijas sportistu Aleksandru Boļšunovu, apsteidzot bijušo čempionu par vairāk nekā divām minūtēm.  Trešo vietu sacensību kopvērtējumā ieņēma Somijas slēpotājs Īvo Niskanens, piekāpjoties trīs minūtes un 14,5 sekundes uzvarētājam.

Rēte noslēdzošajā posmā, kurā sportisti sacentās desmit kilometru distancē brīvajā stilā ar kopēju startu un liela daļa distances veda pret kalnu, finišēja 31 minūtē un 42,1 sekundē.  Otro vietu sestajā posmā izcīnīja krievs Deniss Spicovs, kurš norvēģim zaudēja 2,4 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Vācijas sportists Frīdrihs Mohs, piekāpjoties uzvarētājam 18,9 sekundes.

Jau ziņots, ka sieviešu konkurencē uzvaru kopvērtējumā svinēja Krievijas sportiste Natālija Ņeprjajeva, kura ir pirmā Krievijas slēpotāja, kura triumfējusi “Tour de Ski” kopvērtējumā. Otrajā pozīcijā ierindojās Eba Andersone, bet trešo vietu ieņēma pēdējā posma uzvarētāja Heidi Venga. “Tour de Ski” seriāls veidots pēc leģendārās daudzdienu riteņbraukšanas tūres “Tour de France” parauga un principiem, distanču slēpošanas apritē ienākot 2006./2007.gadu mijā. Tā ir Pasaules kausa posmu sastāvdaļa.