Klijstersa zaudē WTA Čikāgas turnīra pirmajā kārtā, Bārtija nespēlēs Indianvelsā

28/09/2021 15:48

Čikāga

Beļģu tenisiste Kima Klijstersa, mēģinot atgriezties WTA turnīros pēc vairāk kā gada pārtraukuma, Čikāgas turnīra pirmajā kārtā zaudēja taivānietei Se Šuvejai ar 3-6, 7-5, 3-6. Beļģiete, kurai šī bija pirmā spēle kopš pagājušā gada “US Open”, cenšas atgriezties WTA tūrē, taču tas viņai ne visai veiksmīgi padodas, jo zaudēts četros aizvadītajos mačos.

“Ārpus laukuma viņa ir ļoti laipna, un man ir paveicies, ka nevajadzēja spēlēt pret viņu pirms desmit gadiem,” pēc uzvaras teica Šuveja. Klijstersai šī bija arī atgriešanās spēle pēc ceļgala operācijas, kas tika veikta pagājušā gada beigās.  “Ir redzams progress, un tas ir šobrīd vissvarīgākais. Esmu progresējusi visos spēles aspektos,” teica beļģiete.

Maču Klijstersa sāka, uzvarot trīs geimos, taču pēc tam zaudēja astoņos pēc kārtas. Otrajā setā viņai izdevās atspēlēt 0-2 deficītu un uzvarēt, taču izšķirošais sets nebija veiksmīgs un tika zaudēts. Beļģu tenisiste karjeras laikā ir vinnējusi četrus individuālos “Grand Slam” titulus un divus – dubultspēlēs. Čikāgā WTA līmeņa turnīrs uz cietā seguma notiek otro mēnesi pēc kārtas.

Indianvelsa

Pasaules tenisa ranga pirmā rakete austrāliete Ešlija Bārtija atsaukusi dalību “WTA 1000” sērijas turnīrā Indianvelsā, pirmdien paziņoja turnīra organizatori. Par Bārtijas lēmuma iemesliem netiek ziņots. Viņa nav pirmā tenisiste, kura atsaukusi dalību prestižajās sacensībās. Turnīrā nepiedalīsies arī japāniete Naomi Osaka un ASV tenisa leģenda Serēna Viljamsa.

Divu “Grand Slam” turnīru – “Roland Garros” 2019.gadā un Vimbldonas 2021.gadā – uzvarētāja Bārtija šī mēneša sākumā “US Open” kortos zaudēja trešajā kārtā, piekāpjoties tobrīd pasaules rangā 43.vietu ieņemošajai amerikānietei Šelbijai Rodžersai.

Bija paredzēts, ka šis Bārtijai būs pirmais turnīrs pēc ASV atklātā čempionāta. Bārtija ir piedalījusies divos iepriekšējos Indianvelsas turnīros, un viņas labākais rezultāts bija astotdaļfināls 2019.gadā. Indianvelsas turnīrs, kurš 2020.gadā nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ, norisināsies no 6. līdz 17.oktobrim.