Klops nosaukts par Anglijas Futbola asociācijas gada treneri

28/07/2020 14:05

Vācu speciālists Jirgens Klops pēc veiksmīgās sezonas premjerlīgā ar “Liverpool” komandu izpelnījies uzslavas no saviem kolēģiem, Anglijas Futbola asociācijas (FA) Līgas treneru asociācijas (LMA) vērtējumā tiekot atzīts par gada labāko treneri.

Jau ziņots, ka “Liverpool” vēl septiņas kārtas līdz sezonas beigām jau nodrošināja sev uzvaru Anglijas premjerlīgā. Čempiones statusā komanda nebija atradusies jau 30 gadus.

Klops saņēma Aleksa Fergusona vārdā nosaukto balvu, kuru viņam piešķīra pats Fergusons.

“Tu to esi pelnījis. Tavas komandas sniegums bija neatkārtojams,” nosaucot uzvarētāju, “Sky Sports” ēterā teica Fergusons. “Tava personība ir jūtama viscaur komandai.”

“Piedodu tev, ka pamodināji mani pusčetros no rīta, lai pateiktu, ka izcīnījis premjerlīgas trofeju.”

Savukārt Klops nevairījās izteikt komplimentus Fergusonam, kurš savulaik atstājis lielu iespaidu uz speciālistu.

“Nezinu, cik pieklājīgi man kā “Liverpool” trenerim ir teikt šo, bet es patiesi apbrīnoju viņu [Fergusonu]. Atceros mūsu pirmo tikšanās reizi… Neesmu pārliecināts, cik daudz no šī atceras Fergusons, bet mēs kopā brokastojām, un tas brīdis man bija gluži kā satikt pāvestu,” teica Klops. “Tas bija lieliski. Jau no pirmās sezonas mēs atradām kopēju valodu.”

Klops uzvaru premjerlīgā izcīnīja, laukumā sezonas laikā laižot 24 spēlētājus. Tostarp bija arī daži “Liverpool” akadēmijas audzēkņi, bet nākotnē nav plānu sastāvu palielināt.

“Nevar būt tā, ka piesaisti daudz spēlētāju uz konkrētu brīdi, bet vēlāk saproti, ka nespēj visus nodarbināt,” norādīja speciālists. “Ikviens no šiem sportistiem spēlē tik labi, jo viņi zina, ka ir nepieciešami. Visi ir cilvēki, tāpēc nevaru nevienu turēt uz soliņa, bet pēdējā mačā pateikt “mums tevi vajag”.”

“Sastāva lielums man nav svarīgs, būtiska ir kvalitāte.”

“Liverpool” klubs šo sezonu ir noslēdzis, jo UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā divu spēļu summā ar 2:4 zaudēts Madrides “Atletico”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

14/05/2021 23:18

Latvijas pirmā pretiniece Kanāda sastāvu nokomplektē teju tikai ar NHL hokejistiem

Latvijas hokeja izlases pirmā pretiniece gaidāmajā pasaules čempionātā hokejā Kanāda sastāvu nokomplektējusi teju tikai ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, pavēstījusi Kanādas hokeja federācija. Kanādieši uz Rīgu dosies ar trīs…