Klops par brīdi pēc čempiona titula izcīnīšanas: Nespēju parunāt, biju emocionāls un raudāju

Jirgens Klops, sportazinas.com
Jirgens Klops | Foto: Paul ELLIS / AFP/Scanpix/LETA

Anglijas futbola premjerlīgas komandas “Liverpool” galvenais treneris intervijā medijam “BBC Sport” dalījies emocijās pēc neklātienē izcīnītā Anglijas čempiona titula.

“Liverpool” komanda ceturtdien neklātienē nodrošināja Anglijas futbola premjerlīgas čempiones titulu, tronī atgriežoties pēc 30 gadu pārtraukuma. Priekšlaicīgi svinēt uzvaru vietējā čempionātā palīdzēja Mančestras “City”, kas 1:2 piekāpās Londonas “Chlesea”.

“Vakar vakarā es biju absolūtā sajūsmā un nesapratu neko, kas notika ar manu ķermeni un manām emocijām,” Atklāja Klops. “Es sapratu, ka tas ir kas patiešām liels, es to jau zināju, taču, manuprāt, kam tādam nav iespējams sagatavoties. Es tam nebiju gatavs.”

“Man ir bijušas līdzīgas situācijas, tāpēc zinu, ka tas ir patīkami, taču arī ļoti emocionāli. Pirms tas notiek, es nejūtu pārāk lielu spiedienu, bet, kad tas beidzot notiek, atvieglojuma apjoms parāda, cik liels spiediens ir patiesībā bijis pirms tam,” piedzīvotajā dalījās “Liverpool” treneris.

“Es vienkārši nespēju parunāt,” brīdi pēc titula izcīnīšanas aprakstījis vācu futbola speciālists. “Parasti tas ir piemērots brīdis, lai uzstātos ar runu spēlētāju priekšā, taču vakar es to vienkārši nespēju – biju pārāk emocionāls un pārāk daudz raudāju.”

Klops pirmo valsts čempionu titulu pēdējo 30 gadu laikā veltīja kluba un futbola mīļotājiem. Lai arī Klops savā uzrunā fanus aicināja nedoties ielās un palikt savās mājās, fani šo ieteikumu neņēma vērā un pilsētu pārvērta vienā lielā ballītē. Klops gan neslēpa, ka komanda plāno doties uzvaras parādē, taču vēl jāsagaida droši apstākļi.

“Tas ir liels mirklis – sajūtu ir pārāk daudz,” sarunā ar televīzijas kanālu “Sky Sports” teica vācu speciālists. “Šī uzvara tiek veltīta jums visiem.”

“Nākotnē mums arī būs bildes ar faniem no parādes. Būsim kopā un izbaudīsim šo brīdi kā pienākas,” teica Klops, kurš “Liverpool” kluba stūri pārņēma 2015.gadā.

“Tas, ko komanda ir paveikusi pēdējo trīs gadu laikā, mani kā treneri patiesi iepriecina. Darbs šeit ir bijis aizraujošs jau no pirmās dienas, un emocijas nekur nav zudušas. Šķiet, ka komanda šādi varētu spēlēt vēl pāris gadus. Tas ir labāk nekā domāju.”

Liverpūles vienība par Anglijas čempioni kronēta 19 reizes. Pirmais tituls tika izcīnīts 1901.gadā, bet līdz šodienai pēdējais – 1990.gadā. Īpaši veiksmīga ēra bija pagājušajā gadsimtā no septiņdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem, kad 18 gadu laikā tika izcīnīti 11 čempiontituli, tajā skaitā trīs pēc kārtas.

Premjerlīgas ērā liverpūliešiem šis ir pirmais čempiontituls.

Vācu speciālists Klops pie “Liverpool” stūres stājās 2015.gadā, tikai pērn aizvedot to līdz pirmajam titulam – uzvarai UEFA Čempionu līgā. Pagājušajā desmitgadē viņš divreiz līdz Vācijas čempiontitulam aizveda Dortmundes “Borussia” komandu, ar kuru arī vienreiz uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Iepriekšējās divas sezonas par premjerlīgas čempioni tika kronēta Mančestras “City” komanda.

Premjerlīgas kopvērtējuma tabulā pēc 31 kārtas pirmo vietu ar 86 punktiem ieņem “Liverpool”. Otrajā pozīcijā ar 63 punktiem ir Mančestras “City”, Lesteras “City” iekrājusi 55 punktus, bet Londonas “Chelsea” kontā ir 54 punkti. Aiz pirmā četrinieka ar 49 punktiem atrodas Mančestras “United” un Vulverhemptonas “Wanderers” komandas.

Premjerlīgā līdz čempionāta beigām palikušas septiņas kārtas, bet “Liverpool” tuvāko sekotāju Mančestras “City” apsteidz jau par 23 punktiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par