Kļuškinam un Šabalam smags zaudējums Lietuvā, Tobera “Lechia” zaudē cerības uz trijnieku

12/07/2020 21:52

Latvijas futbolistu Valērija Šabalas un Gļeba Kļuškina pārstāvētā Marijampoles “Sūduva” svētdien cieta pamatīgu zaudējumu Lietuvas A līgas devītās kārtas spēlē.

“Sūduva” viesos ar 0:4 (0:1) atzina principiālās pretinieces Viļņas “Žalgiris” pārākumu.

Kļuškins spēli sāka sākumsastāvā un 40.minūtē tika pie dzeltenās kartītes. Viņš nospēlēja pirmās 45 minūtes, bet otro puslaiku laukumā pavadīja Šabala.

“Žalgiris” vadībā izvirzījās 37.minūtē, kad bumbu savos vārtos ieraidīja Ģiedrus Matulēvičs. Otrā puslaika vidusdaļā mājiniekiem izcēlās no Jūrmalas “Spartaka” īrētais Ričlords Enins un Fransiss Kjeremehs, ieliekot pamatus Viļņas komandas uzvarai.

Otrā puslaika kompensācijas laika pēdējā minūtē ar izcilu precizitāti soda sitienu realizēja Igo Videmons, kurš panāca 4:0 galvaspilsētas komandas labā.

Pēc deviņām spēļu kārtām “Sūduva” ar 22 punktiem ieņem pirmo vietu, bet tuvākā sekotāja Viļņas “Žalgiris” atpaliek par pieciem punktiem.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Polija

Latvijas futbola izlases pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” cieta neveiksmi Polijas ekstraklases mačā, zaudējot cerības sezonu noslēgt pirmajā trijniekā.

“Lechia” viesos ar 2:3 (1:3) piekāpās Poznaņas “Lech” komandai, kuru pirms četrām dienām “pendelēs” uzvarēja Polijas kausa finālā.

Tobers iepriekšējās trīs ekstraklases spēles laukumā bija zvana no zvana, bet šoreiz netika iekļauts mača pieteikumā.

Gdaņskas komanda ar 52 punktiem 35 spēlēs turnīra tabulā ieņem sesto vietu. Pirmais trijnieks ir astoņu punktu attālumā, taču līdz sezonas beigām palikušas vien divas spēles.

Par vietu UEFA Eiropas līgā Gdaņskas futbolisti varēs pacīnīties 24.jūlijā, kad Polijas kausa finālā mēros spēkus ar Krakovas “Cracovia”.

Krakovas futbolisti sestdien viesos ar 0:2 piekāpās Varšavas “Legia” klubam, kas nodrošināja Polijas čempiontitulu. Galvaspilsētas klubam tagad tāpat kā Hožuvas “Ruch” un Zabžes “Gornik” ir 14 Polijas līgas uzvarētāja tituli.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” savā laukumā pārspēja Lodzas LKS ar 3:2. Tiesa, Gdiņas vienība jau pirms šīs spēles bija zaudējusi vietu ekstraklasē.

Ukraina

Tikmēr Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandrija” cīnījās neizšķirti Ukrainas premjerlīgas spēlē.

Dubras komanda mājās nospēlēja 2:2 (1:0) ar slaveno Kijevas “Dinamo” komandu.

Kā ierasts, Dubra laukumā bija visas 90 minūtes.

Mājiniekus vadībā izvirzīja Maksims Tretjakovs, kurš 23.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Otrajā puslaikā, 64. un 75.minūtē viesiem izcēlās Benjamins Verbičs, kurš ne bez “Oleksandrija” aizsardzības kļūdām palīdzēja viesiem pārņemt vadību. Tiesa, mača beigās Olekandrijas vienība nopelnīja vēl vienu “pendeli”, un arī 89.minūtē Tretjakovs izpildīja viņam uzticētos pienākumus, panākot 2:2.

Jau ziņots, ka Andrejs Cigaņiks sestdien nāca 56.minūtē uz maiņu un palīdzēja nosargāt divu vārtu pārsvaru, kas Luhanskas “Zorja” vienību izvirzīja otrajā vietā turnīra tabulā. “Zorja” Kijevā ar 2:0 (2:0) pieveica labāko sešinieka pastarīti Kovalivkas “Kolos”.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas divas spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 78 punktiem 30 spēlēs ir titulu nodrošinājusī Doņeckas “Šahtar”. Uz otro vietu ar 57 punktiem pacēlusies “Zorja”, ar 56 punktiem seko Kijevas “Dinamo”, bet tālāk ar 55 punktiem ir Čerņihivas “Desna”. Savukārt piekto vietu ar 45 punktiem ieņem “Oleksandrija”.

Jau tagad zināms, ka Dubras pārstāvētajai komandai būs jāpiedalās pārspēlēs par vietu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.