Kļuškins nāk uz maiņu un palīdz “Sūduva” noturēt pārsvaru

06/06/2020 19:20

Latvijas futbolists Gļebs Kļuškins sestdien Lietuvas A sērijas čempionāta spēlē laukumā devās no rezervistu soliņa, palīdzot savai komandai Marijampoles “Sūduva” izcīnīt uzvaru.

“Sūduva” viesos ar 3:1 (2:0) uzvarēja līgas vājāko klubu “Panevežys”.

Kļuškins laukumā izgāja 70.minūtē, savukārt otrs latvietis Valērijs Šabala savu iespēju ieguva kompensācijas laika pirmajā minūtē. Pagājušajā nedēļā galvenais treneris Šauļus Širmelis atklāja, ka Šabalam vēl nepieciešams laiks, lai atgūtu sportisko formu.

Uzvarētāju labā precīzus raidījumus izdarīja Daniels Obenfahers, Josips Tadičs un Eligijs Jankausks. Goda vārtus Panevežas komandā iesita Justins Januševskis.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā. Pirms čempionāta sākuma bija brīvprātīgi koronavīrusa testi, kurus veica vien divas komandas, taču visi rezultātu izrādījās negatīvi.

“Sūduva” pēc trijām spēļu kārtām ar deviņiem punktiem ir pirmā, bet Viļņas “Žalgiris” iekrājusi sešus punktus. Pa trim punktiem mazāk ir Kauņas “Žalgiris”, Viļņas “Riteriai” un Gargždi “Banga”.

Tikmēr Polijas pēc spēka otrajā līgā pilnas 90 minūtes laukumā pavadīja Vladislavs Gutkovskis, kurš ar rezultatīvām darbībām neizcēlās. Viņa pārstāvētā vienība Ņidzicas “Termalica” viesos ar 0:1 (0:1) piekāpās Belsko-Bjalas “Podbeskidzie”.

Vienīgos vārtus šajā duelī 30.minūtē guva Marko Roginičs.

Pēc 24 spēļu kārtām Gutkovska komanda ar 32 punktiem ir astotā. Komandai pietrūkst vien divi punkti līdz labāko sešiniekam.

Čehijā Zlīnas “Fastav” mājās ar 1:0 (1:0) uzvarēja “Pribram”.

Uzvaru garantēja 39.minūtē precīzi izpildītā “pendele”, kuras autors bija Tomāšs Poznars. Dāvis Ikaunieks šim mačam nebija pieteikts.

“Fastav” Čehijas čempionātā 28 spēlēs iekrājusi 27 punktus. Zlīnas vienībai čempionāta otrajā fāzē būs jāmēģina saglabāt vieta augstākajā līgā.

Savukārt Ukrainas premjerlīgā Luhanskas “Zorja” mājās ar 1:0 (1:0) uzvarēja Kovalvikas “Kolos”.

Pussargs Andrejs Cigaņiks šajā spēlē laukumā neizgāja, bet viņa komandas panākumu kaldināja Vladislava Kabajeva “gols” 13.minūtē.

Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, “Zorja” ar 49 punktiem 25 spēlēs ieņem otro vietu, bet Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” iekrājusi 43 punktus 24 dueļos.