Kļuškins un “Sūduva” izcīna uzvaru, Uldriķis iesit Šveicē

28/07/2020 23:29

Latvijas futbola pussarga Gļeba Kļuškina dzeltenā kartīte un uzbrucēja Valērija Šabalas neesamība sastāvā otrdien Lietuvas A līgas komandai Marijampoles “Sūduva” neliedza izcīnīt uzvaru vietējā čempionāta spēlē.

“Sūduva” viesos ar 2:1 (1:1) uzvarēja Viļņas “Riterai”.

Kļuškins spēli sāka komandas starta vienspadsmitniekā un tika nomainīts 60.minūtē. Mača 37.minūtē pussargs nopelnīja dzelteno kartīti.

Šajā duelī nepiedalījās Šabala, kurš iepriekšējā mačā nopelnīja sarkano kartīti.

Spēles rezultātu 27.minūtē atklāja Donāts Kazlausks, kuram bija iespēja izpildīt 11 metru soda sitienu. Futbolists bija nekļūdīgs un izvirzīja vadībā mājiniekus, kas pārsvaru prata nosargāt 17.minūtes. Horvāts Josips Tadičs soda laukumā sagaidīja no stūra sitiena izspēlēto bumbu un ar galvu to novirzīja vārtos.

Uzvaras vārti tika gūti trīs minūtes līdz finālsvilpei, kad vēlreiz soda laukumā pēc izspēlēta stūra sitiena, precīzs bija Tadičs.

Pēc 12 spēļu kārtām “Sūduva” ar 29 punktiem ieņem pirmo vietu, bet tuvākā sekotāja Viļņas “Žalgiris” atpaliek par trim punktiem.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā.

Šveice

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Roberts Uldriķis otrdien Šveices superlīgas spēlē guva vārtus, kas ne vien nodrošināja “Sion” panākumu, bet arī “izcēla” klubu no izkrišanas zonas.

“Sion” viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Zurich”, kuras pieteikumā nebija atrodams Andra Vaņiņa vārds.

Uldriķis spēli sāka pamatsastāvā un 34.minūtē guva savas komandas pirmos jeb uzvaras vārtus. Uzbrucējs pēdējo reizi bumbu pretinieku vārtos bija raidījis pērnā gada septembra nogalē.

Pārsvaru dubultot izdevās vien pašā spēles galotnē, kad kompensācijas laika ceturtajā minūtē bumbu tukšos vārtos raidīja Filips Stojilkovičs. Uzbrucējam šie, iespējams, bija vieni no vieglākajiem vārtiem karjerā, jo vārtsargs brīdi iepriekš bija aizsteidzies uz otru laukuma galu, lai palīdzētu realizēt standartsituāciju.

Uzvara “Sion” komandai nozīmēja izkrišanas zonas pamešanu, jo nu ir iekrāts vienāds punktu skaits ar “Thun”. Sjonas kluba uzvara gan nozīmēja, ka nākamgad Šveices superlīgā nespēlēs Mārča Oša pārstāvētā Neišateles “Xamax”.

Čempionāta vadībā divas kārtas līdz sezonas beigām ar 70 punktiem ir “Young Boys” komanda, kurai ar 65 punktiem seko “St. Gallen”. “Zurich” ar 42 punktiem 34 spēlēs ir sestā, “Sion” ar 36 punktiem 34 mačos ieņem astoto vietu, bet “Xamax” ar 27 punktiem 34 dueļos ir pēdējā desmit komandu konkurencē.

Devītās vietas īpašniecei būs pārspēles par vietas saglabāšanu superlīgā, bet desmito pozīciju ieņēmusī komanda izkritīs no augstākās divīzijas.

Tikmēr Islandes čempionātā Latvijas spēlētāju Olgas Ševcovas, Karlīnas Miksones un Elīzas Spruntules pārstāvētā Vestmannaeijāras IBV mājās ar 3:2 (0:2) uzvarēja “Selfoss”.

Ševcova un Miksone spēli sāka sākumsastāvā, kamēr Spruntule atradās uz rezervistu soliņa.

Ševcova 50.minūtē guva savas komandas pirmos vārtus, ar precīzu raidījumu izceļoties jau otrajā duelī pēc kārtas. IBV vienībai šis bija otrais panākums pēc kārtas.

Islandes čempionātā IBV septiņās spēlēs iekrājusi deviņus punktus, kas ļauj ieņemt septīto pozīciju.

Latvijas trijotne IBV vienības rindas papildināja februāra sākumā.

Pērnā gada sezonā IBV Islandes meistarsacīkstēs ieņēma astoto vietu desmit komandu konkurencē.