“Knicks” bez Porziņģa bezcerīgi piekāpjas “Hornets”

19/12/2017 08:09

Bezcerīgu zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā pirmdien piedzīvoja Ņujorkas “Knicks”, kas, spēlējot bez latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa, izbraukumā ar 91:109 (23:29, 19:31, 22:28, 27:21) piekāpās Šarlotes “Hornets”.

Līdz ar to “Knicks” vienībai pārtrūkusi četru uzvaru sērija. Tikmēr vienai no Austrumu konferences vājākajām komandām “Hornets” pirms pirmdienas mača bija trīs zaudējumi pēc kārtas.

Sāpoša ceļgala dēļ Porziņģis izlaida otro “Knicks” spēli pēc kārtas. Viņš nepiedalījās sestdienas mačā, kad Ņujorkas vienība savā laukumā ar 111:96 pārspēja Oklahomasitijas “Thunder”.

Traumu Latvijas basketbolists guva pagājušās nedēļas vidū notikušajā izbraukuma cīņā pret Bruklinas “Nets”, kā rezultātā nebija gatavs pabeigt spēli. Lai arī sākotnēji savainojums netika raksturots kā pārāk nopietns, viņš izlaidis jau divus mačus pēc kārtas.

Porziņģis veselības likstu dēļ izlaida sesto spēli šajā sezonā. Iepriekš šosezon viņam bija problēmas ar muguru, kā arī divus mačus viņš nespēlēja izmežģītas potītes un slimības dēļ.

Tāpat “Knicks” komandai jau divas nedēļas nevar palīdzēt otrs rezultatīvākais spēlētājs Tims Hārdevejs juniors, kuram ir kājas trauma.

“Knicks” sastāvā otrdien laukumā tika visi mačam pieteiktie basketbolisti, arī mazāk redzētie Villijs Ernangomess un Remons Sešenss.

Pirmdienas mačā pret “Hornets” rezultatīvākais “Knicks” rindās ar 23 punktiem bija Maikls Bīzlijs, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 13 punktus iemeta Džerets Džeks.

Savukārt “Hornets” sastāvā rezultatīvāko spēli sezonā aizvadīja uzbrucējs Frenks Kaminskis, kuram 24 punkti, bet 15 punkti un desmit atlēkušās bumbas Maiklam Kidam-Gilkristam.

Vēl spēles ievads “Knicks” bija salīdzinoši sekmīgs, jo tā pirmajās minūtēs turējās dažu punktu vadībā, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē iniciatīva pārgāja “Hornets” pusē. Mājinieki pārliecinoši pārņēma vadību, turklāt jau pirmā puslaika beigās mājinieku pārsvars pārsniedza 20 punktus, bet lielajā pārtraukumā Šarlotes vienība devās ar 18 punktu pārsvaru – 60:42.

Kopumā šajā spēlē “Knicks” spēlēja ļoti vāji, jo aizsardzība bija zemā līmenī, kamēr uzbrukumā trūka daudzveidības, iniciatīvu kopumā uzņemoties vien Bīzlijam.

Otrajā puslaikā spēles gaita būtiski nemainījās, rezultāta starpībai brīžiem tuvojoties pat 30 punktiem, bet noslēgumā “Knicks” bija spiesta ciest zaudējumu ar 91:109.

“Knicks” ar 16 uzvarām 30 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas astotajā vietā, kamēr “Hornets” ar 11 panākumiem ir 12.pozīcijā.

Nākamo maču “Knicks” aizvadīs ceturtdien, kad uzņems Austrumu konferences līderi Bostonas “Celtics”.