“Knicks” pirmā uzvara bez Porziņģa, Vestbruks pēdējā sekundē izglābj “Thunder” (VIDEO)

23/02/2018 09:17
Rasels Vestbruks, Sportazinas.com

Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pēc Visu zvaigžņu spēles nedēļas nogales pārtraukuma atsākās regulārā sezona. Uzvaru pa ilgiem laikiem izcīnīja Ņujorkas “Knicks” vienība, pirmo zaudējumu kopš ievērojamām sastāva izmaiņām piedzīvoja Klīvlendas “Cavaliers”, bet Oklahomsitijas “Thunder” ar pūlēm pieveica vienu no līgas pastarītēm.

“Knicks” izbojāja melnkalniešu centra Nikola Vuceviča atgriešanos laukumā pēc divu mēnešu pārtraukuma, ar 120:113 (31:41, 32:28, 30:21, 27:23) uzvarot izbraukumā Orlando “Magic” vienību. Tā bija arī “Knicks” pirmā uzvara kopš traumu 7.februārī guva Kristaps Porziņģis.

Ja pirmajā ceturtdaļā, kas bija ļoti rezultatīva, spēles groži bija mājinieku rokās, tad turpinājumā spēle izlīdzinājās. Vēl trešās ceturtdaļas sākumā “Knicks” bija iedzinējos ar 65:76, tomēr nedaudz vēlāk spēja uzlabot spēli aizsardzībā, kā arī komandai padevās 12:0 izrāviens. Kopš tā brīža “Knicks” vairs neatdeva vadību, pārtraucot kopumā astoņu zaudētu spēļu sēriju.

“Magic” rindās rezultatīvākais bija francūzis Evans Furnjē, kuram 25 punkti, bet Vucevičam 19 punkti un sešas atlēkošās bumbas 24 minūtēs. Savukārt “Knicks” rindās lielisku spēli aizvadīja no G-Līgas iepriekš parakstītais aizsargs Trejs Burks, kuram 26 punkti un sešas rezultatīvas piespēles, kā arī produktīvs sniegums centram Enesam Kanteram – 12p +12 atl.b.

Tikmēr četru uzvaru sērija pārtrūka “Cavaliers”, kas mājās ar 103:110 (31:22, 23:35, 25:25, 24:28) atzina Vašingtonas “Wizards” pārākumu, kura spēlē bez sava savainotā līdera Džona Vola.

Ja pirmajās divās ceturtdaļās komandas pamīšus uzņēmas iniciatīvu, tad otrajā puslaikā ritēja līdzīga cīņa. Pēdējā ceturtdaļā “Cavaliers” vadībā pabija vien reizi, kamēr atlikušo laiku vadības groži bija viesu rokās, kas spēja novest spēli līdz uzvarai.

Vola prombūtnē uzspīdējis čehs Tomašs Satoranskis. Šajā spēlē viņam daudzpusīgs sniegums – 17 punkti, četras atlēkošās un astoņas rezultatīvas piespēles, bet Bredlijam Bīlam 18 punkti un sešas piespēles. “Cavs” rindās tuvu “triple-double” bija Lebrons Džeimss, kuram 32 punkti, astoņas piespēles un deviņas bumbas zem groziem. Jāpiebilst, ka šajā spēlē Džeimss kļuva tikai par septīto spēlētāju līgas vēsturē, kurš realizējis 11 tūkstošus metienus no spēles.

Jāpiezīmē, ka “Wizards” šī bija trešā uzvara pēc kārtas un septītā pēdējo desmit spēļu laikā.

Savukārt Oklahomsitijas “Thunder”, pateicoties Rasela Vestbruka tālmetienam līdz ar beigu sirēnu, spēja pieveikt vienu no līgas pastarītēm Sakramento “Kings” ar 110:107.

Vestbruks visā spēlē izcēlās ar 18.sezonas “triple-double” – 10+10+10, bet Karmelo Entonijs un Pols Džordžs pievienoja attiecīgi 18 un 19 gūtus punktus, bet “Kings” rindās 19+11 veterānam Zekam Rendolfam.

Citu spēļu rezultāti:

Šarlotes “Hornets” – Bruklinas “Nets” 111:96 (32:28, 23:25, 25:21, 31:22); Vokers 31; Kaningems 22,

Čikāgas “Bulls” – Filadelfijas “76ers” 115:116 (29:33, 40:34, 22:26, 24:23), Porti 38; Simonss 32 un Embīds 30,

Goldensteitas “Warriors” – Losandželosas “Clippers” 134:127 (34:23, 36:35, 32:34, 32:35), Karijs 44, Durents 24; Hariss 22 + vēl seši spēlētāji guva vismaz 14 vai vairāk punktus