Ko der zināt par Brieža nākamo pretinieku Usiku?

12/12/2017 17:05

Līdz ar Maira Brieža uzvaru septembra beigās pār kubieti Maiku Peresu izgaismotajā Arēnā Rīga ringā, kļuva zināms, ka latviešu boksera nākamais pārbaudījums būs pret Ukrainas pārstāvi Oleksandru Usiku. Ko zinam par Maira nākošo pretinieku?

Bez lielas zīlēšanas kafijas biezumos var teikt – tas būs Maira lielākais pārbaudījums boksera karjerā. Nepārprotami – Usiks ir nopietnākais un tehniski sagatavotākais bokseris, kurš latvietim jebkad ir nostājies pretī.

Teju par visiem iepriekšējiem Maira pretiniekiem varēja teikt ko nelāgu, piemēram, Dortmundē pieveiktais Marko Huks bija netīrs bokseris, kas regulāri mēģināja iesist Mairim pa pakausi. Arī Durudola un Peress ar saviem izteikumiem bija sevi parādījuši sliktā puiša tēlā, bet mūsu Mairis bija solīds, mierīgs un nosvērts – lai runā darbi. Šajā aspektā var vilkt konkrētas paralēles ar Usiku, kurš ir pieklājīgs un neizceļas ar netīrām darbībām ringā vai kādiem skaļiem saukļiem, grūstīšanos preses konferencēs. Viņs ir boksa labais tēls, kurš ņēmis piemēru no tautiešiem, brāļiem Kļičko. Usiks ir džentlmenis. Viņam patīk šova elementi, bet viņš ir džentlmenis. Tāds ir arī Briedis. Bet boksa ringā abi šie vīri ar manierēm mēģinās viens otru iznīcināt…

Usika karjeras pirmsākumi

Aleksandrs Usiks, Sportazinas.com

Usiks ir dzimis 1987. gadā Simferopolē, šobrīd anektētajā Krimas teritorijā. Pēc tās aneksijas šī apgabala iedzīvotājiem vai pie tā piederošajiem dalīja Krievijas federācijas pases, no kuras Usiks atteicies, apgalvojot, ka ir Ukrainas pilsonis un neatzīst Krievijas agresiju.

Līdz 15 gadiem nodarbojies ar futbolu, kad izlēmis pievērsties boksam. Pirmajos amatiera karjeras gados viņš startēja vidējā svarā kategorijā līdz 2006. gadā pārcēlās kategoriju augstāk, kurā cīnās vēl līdz šai dienai.

Ja kādam liekas, ka Usiks jau no pirmās dienas, kad kāpis ringā, dominējis amatieru boksā, tad atgādinājumam – 2006. gada Eiropas čempionātā pirmajās trijās cīņās uzveicis mazpazīstamus pretiniekus, viņš piekāpās daudzsološajam krievam Matvejam Korobovam, kurš 2014. gadā tika pat līdz WBO jostas titulcīņai, titulu gan neiegūstot.

Tieši pēc zaudējuma krievam Usiks pārcēlās uz pirmā smagā svara kategoriju un viņa amatieru karjera virzījās uz augšu. 2008. gada Eiropas čempions, 2009. gadā Pasaules meistarsacīkšu bronza, bet 2011. – zelts. Uzvara Londonas Olimpiskajās spēlēs 2012. gadā bija tikai loģiska notikumu attīstība.

Profesionālā karjera

Aleksands Usiks, Sportazinas.com

Par profesionāli ukrainis kļuva 2013. gada beigās, nonākot brāļiem Kličko piederošās kompānijas “K2 Promotions” aizgādībā. Šobrīd šī kompānija pārstāv arī vieglā svara bokseri Genādiju Golovkinu un Brieža pēdējo pretinieku Maiku Peresu, kurš gan jau paziņojis, ka profesionālo karjeru noslēdzis.

No pirmajām deviņām profesionālajām cīņām, astoņas Usiks aizvadīja Ukrainā, visām beidzoties priekšlaicīgi, bet viņa zvaigžņu stunda sita salīdzinoši nesen – 2016. gada 17. septembrī, kad viņš Gdaņskā uzveica vietējo fanu favorītu Kšištofu Glovacki, kurš līdz tam nebija piedzīvojis nevienu zaudējumu. Usiks šo cīņu uzvarēja pēc punktiem pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma un savā īpašumā ieguva WBO čempiona jostu.

Kopš cīņas ar Glovacki, Usiks titulu aizstāvejis trīs reizes un šobrīd BoxRec.com reitingā atrodas pirmajā vietā. Nākošais aiz ukraiņa ir mūsu Mairis Briedis.

Pasaules boksa supersērija

Usiks sākotnēji nedeva tūlītēju piekrišanu piedalīties šajā turnīrā, apstiprinot to vien nedēļu pirms pretinieku izvēles ceremonijas. Kad tas bija tā sākuma stadijā, daudziem bija šaubas, vai šādu turnīru maz iespējams ir sarīkot. Boksa pasaulē klīda runas, ka Usiks varētu atteikt supersērijai, jo gatavojas pāriet smagsvaru ieskaitē. Nenoliedzami potenciālā cīņa ar Entoniju Džošua būtu krietni ienesīgāka. Tieši finansiālais aspekts bijis pamatā Usika idejai. Pagaidām šo ideju ukrainis ir nolicis maliņā, tomēr intervijas atzīst – viss ir iespējams, bet vispirms – supersērija un visas jostas!

Par boksa supersērijas turnīru Usiks izteicās šādi: “Jūtos iedvesmots, ka piedalīšos šādā turnīrā. Esmu sapņojis iegūt īpašumā visas iespējamās jostas un šis turnīrs man dod šādu iespēju. Šeit sacentīsies pasaules labākie bokseri šajā svara kategorijā un šī ir mana iespēja kļūt par pirmā smagā svara neapstrīdamo čempionu.”

“Maču atklāja Džimijs Lenons juniors, kurš ir uzņemts boksa Slavas zālē. Viņa ierašanās Latvijā jau vien ir notikums. Viņš vēl nesen pieteica Floida Meivezera un Konora Makgregora cīņu. Tas parāda šā pasākuma līmeni,” uz supersērijas apgriezieniem norādīja Brieža treneris.

Interesanti, ka vienā no intervijām pēc cīņas ar Peresu, turnīra rīkotājs izteicās, ka precīzu summu nosaukt nevar, bet apgalvoja, ka nu Briedis ir kļuvis par miljonāru. Iespaidīgs turnīrs. No labākajiem šajā svarā nepiedalās vien Deniss Ļebedevs no Krievijas, bet arī viņš netiktu uzskatīts par šī turnīra favorītu.

Usiks pret Huku

Pirms cīņas ar Huku Usiks bija ierasti mierīgs. Kamēr bosniešu vācietis bija ierasti agresīvs savos izteicienos un pat darbībās, pagrūžot ukraini vienā no preses konferencēm. Usiks gan pirms cīņas izteicās: “Es apglabāšu Huku.”

Usiks kontrolēja cīņas gaitu līdz 10. raundā panāca savu – cīņu pārtrauca un tika izcīnīta uzvara ar tehnisko nokautu. Pēc cīņas ukrainis atzina, ka Huks spēlējis netīru spēli. Sitieni pa pakausi un pat zem jostas vietas… “Viņš man tur visu atsita!” – teica Usiks.

Neskatoties uz to, Usiks pēc cīņas kārtējo reizi nodemonstrēja savas labās manieres: “Tā ir Huka vājība, ka viņš tā uzvedās. Ja vajadzīgs, esmu gatavs ar viņu kopā pavakariņot un samaksāt par viņu. Bokss ir džentlmeņu sports.”

Tiesa gan, arī Usikam patīk pazīmēties. Kā atklātajos treniņos, tā arī reizēm sarunās ar presi un pat ringā, kā tas bija cīņā ar Huku. Bet aizvainot viņš nevienu neaizvaino, katrā ziņā – ne bez iemesla. Tāpēc arī varam viņu saukt par džentlmeni.

via GIPHY

Ko sagaidīt no Usika cīņas ar Briedi?

Kā teica Brieža treneris Sandis Kleins, Usikam vēl nekad nav stājies bokseris ar tik spēcīgu sitienu kāds ir Briedim. “Būs pavisam cits temps. Usiks labi strādā ar kājām, boksē ātri ar daudz sitieniem. Vājā vieta? Viņam nav bijis tāds pretinieks kā Mairis,” ukraini raksturoja Kleins.

Tāpat atzinīgus vārdus Briedim veltījis leģendārais Vitālijs Kļičko: “Briedis bija viens no spēcīgākajiem sparinga partneriem mūsu treniņnometnēs. Viņš ir veikls, spējīgs izturēt spēcīgus sitienus, pie tam, viņam pašam ir ļoti spēcīgs sitiens, kuru izlaižot, maz neliksies.”

Bet Usiks par Briedi izteicies šādi: “Uz pirmo skatu, Mairis liekas tāds vienkāršs puisis, bet patiesībā viņš ir pasaules čempions ar labu sitienu. Par plānu, ko es ar viņu darīšu, saprotams, to es jums nestāstīšu.”

Boksa profesionāļi Usiku raksturo kā bokseri, kas nav apveltīts ar spēcīgu noslēdzošo sitienu, bet savus pretiniekus apstrādā ar kombinācijām un daudzveidīgiem sitieniem. Viņš tos nomoca un tad piebeidz. Arī izturība viņam ir līmenī, bet atcerēsimies, ka arī Briedis pēdējās divās cīņās aizvadījis visus 12 raundus.

Pret Usiku Briedim būs grūti. No pēdējiem pieciem Maira pretiniekiem par nopietniem uzskatāmi bijuši vien trīs – Peress, Huks un Durudola. Visi ir “spēka” bokseri. Usiks savukārt ir klasiķis. Jau redzējām cīņā ar Peresu, ka Briedim radās problēmas, kad Peress gāja uz priekšu, jo viņš nav pieradis boksēt kā otrais numurs, uz ko norādīja Kleins. Pret Usiku kā otrajam numuram variantu nebūs – būs jāiet uz priekšu, bet to izdarīt būs grūtāk kā jebkad dzīvē viņam tas ir nācies.

Labā ziņa ir tā, ka Briedis nav apmierināts ar aizvadīto cīņu ar Peresu un arī treneru korpuss piefiksējis kļūdas. Nevajadzētu arī noniecināt Peresu. Atskatoties atpakaļ, var teikt, ka viņš bija līdz šim nopietnākais Brieža pretinieks. Peress sīvā cīņā piekāpās Braienam Dženingsam, kuru savulaik tik viegli nogāzt neizdevās Vladimiram Kļičko. Kubietis nebija ilgi cīnījies. Pie tam, viņš to darīja citā svara kategorijā. Un tik un tā, Mairim uzvara viegli nenāca.

Skaidrs ir tas, ka pēc punktiem Usiku būs ļoti grūti pieveikt, nepieciešams ir nokauts. Un Mairis uz to ir spējīgs. Pateicoties lieliskajam fanu atbalstam, supersērijas organizētāji tika pārliecināti, ka cīņai ir jānotiek Rīgā. Vēl pirms pāris gadiem par tādu līmeņa notikumu Latvijā nevarēja pat sapņot (jo tas likās pārāk sirreāli), jo savā starpā tiksies pasaules klases boksa zvaigznes! Un kā teica šī turnīra viens no organizētājiem – ja Mairis uzveiks Usiku, viņš kļūs par multimiljonāru… Likmes ir augstas – nauda, jostas, cieņa un mājas sienu aizstāvēšana. Gaidīsim šo cīņu ar nepacietību!

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rīgas Dinamo
04/12/2021 08:18

“Dinamo” viesosies pie Ozoliņa trenētās “Torpedo”, izbraukumā devies arī Jeļisejevs

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” šodien izbraukuma spēļu sēriju uzsāks ar cīņu pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Mačs sāksies, kad Latvijā būs plkst.16, un tiešraidē to pārraidīs kanāls “3 Sport…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…