Koha beidz sportistes karjeru

Rebeka Koha, sportazinas.com
Rebeka Koha | Foto: Instagram

Latvijas svarcēlāja, vairākkārtēja čempione paziņojusi, ka 22 gadu vecumā beidz savu sportistes karjeru, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

“Šodien videokonferences laikā Koha paziņoja, ka noslēdz sportistes karjeru. Respektējot Rebekas izvēli un sakot paldies par ieguldīto darbu, vienojāmies, ka līdz 1.septembrim saņemsim rakstisku iesniegumu par izstāšanos no LOV un finansējuma apturēšanu,” teica Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītājs Einars Fogelis.

“Šis ir laiks, kad sportistiem bija jāatrodas Tokijas Olimpiādē, tāpēc mēs šobrīd regulāri sazvanāmies ar LOV A sastāva sportistiem. Pandēmijas radītās sekas ieviesušas korekcijas treniņu plānos un arī sportistu mērķos. Rebeka šodienas sarunā atklāti pateica, ka viņas mērķi nākamajiem 12 mēnešiem ir mainījušies,” pauda Fogelis, uzsverot, ka saruna bijusi profesionāla un tajā netika apspriesta Kohas personīgā dzīve.

“Svarcēlāja atklāja, ka pārceltās olimpiskās spēles arī viņai likušas pārdomāt tālāko dzīves ceļu. Mēs pilnībā respektējam un pieņemam Rebekas lēmumu, sakot viņai paldies par šiem septiņiem gadiem, ko viņa pavadīja LOV.”

Koha LOV paspārnē atradās jau kopš 2013.gada, bet trešdien panākta vienošanās, kas paredz, ka sportiste līdz 1.septembrim organizācijai nosūta iesniegumu, kurā pausta vēlme izstāties no LOV A sastāva.

“Rebeka sarunas laikā pateicās abiem treneriem par kopā pavadīto laiku… Vienojāmies, ka sportiste līdz šī mēneša beigām uzraksta iesniegumu, kurā pauž vēlmi pārtraukt sadarbību ar LOV,” piebilda Fogelis, norādot, ka videokonference tika protokolēta.

Jau ziņots, ka Koha sociālajos tīklos dalījusies ar ierakstiem, atklājot, ka viņa pievērsusies islāma ticībai.

Pati sportiste kopš pāriešanas islāmā publiski savu lēmumu nav komentējusi, tāpēc LOK prezidents Tikmers nolēma tikties ar treneriem Eduardu Andruškeviču un Viktoru Ščerbatihu, lai pilnībā izprastu sportistes nodomus saistībā ar smagatlētiku.

Vēl martā notikušajā Latvijas čempionātā Koha raušanas disciplīnā tika galā ar 104 kilogramus smagu svara stieni, bet grūšanā 126 kilogramus izdevās izgrūst no krūtīm, taču noturēt stieni nebija pa spēkam.

Pērn Bukarestē Koha jau otro gadu pēc kārtas tika kronēta par Eiropas čempioni.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par