Koha par uzvaru EČ var saņemt ievērojamu prēmiju no valsts

Rebeka Koha, sportazinas.com
Rebeka Koha | Foto: Scanpix/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Svarcēlāja par izcīnīto Eiropas čempiones titulu svara kategorijā līdz 59 kilogramiem prēmijā no valsts varētu saņemt līdz 14 299 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru Koha un Ritvars Suharevs, kurš šajās sacīkstēs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilograma, var pretendēt uz naudas balvām par sasniegumiem Eiropas čempionātā.

Par uzvaru čempionātā Koha var pretendēt uz naudas balvu līdz 14 229 eiro apmērā, bet Suharevs par izcīnīto trešo vietu – līdz 5122 eiro apmērā.

Kohas treneri un apkalpojošais personāls (kopā) var pretendēt uz naudas balvu līdz 7114 eiro apmērā. Savukārt Suhareva treneri un apkalpojošais personāls (kopā) var pretendēt uz naudas balvu līdz 2556 eiro.

Noteikumi arī paredz Latvijas Svarcelšanas federācijai piešķirt finansējumu par Kohas iegūto pirmo vietu līdz 35 572 eiro svarcelšanas sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai.

Federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā ir jāiesniedz iesniegumi par naudas balvu piešķiršanu. Šā gada nogalē iesniegumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai valdībā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks valdība.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par