Koijotus turpinās turēt virs ūdens – NHL saglabās pacietību “Coyotes” arēnas sāgā

23/03/2024 16:59
Nokopēts
Arizonas Coyotes

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komisārs Gerijs Betmens un viņa vietnieks Bils Deilijs atklājuši, ka līga turpinās būt pacietīga pret Arizonas “Coyotes” komandu, neskatoties uz to, ka tai šobrīd nav sava arēna.

Šī mēneša sākumā, turpinoties sāgai ar “Coyotes” jaunās arēnas būvniecību, Arizonas štats nolēma nodot izvērtēšanai zemes apgabalu Fīniksā, kura vērtība varētu būt aptuveni 68,5 miljoni dolāru. Tiek paredzēts, ka “Coyotes” īpašnieks Alekss Meruelo piedalīsies izsolē, lai šo zemes gabalu iegūtu savā rīcībā kā vietu, kur nākotnē varētu tikt būvēta kluba jaunā halle. “Coyotes” klubam mājvietas atrašana pēdējos gados ir bijusi pamatīga problēma, un, ja arī šoreiz kluba īpašniekam neizdosies šo zemes gabalu iegūt savā rīcībā, tad Arizonas vienība riskē palikt gan bez arēnas, gan potenciālas vietas, kur to varētu būvēt.

Jāatgādina, ka pēc 2021./2022. gada sezonas  viena no NHL pēdējo gadu sliktākajām komandām “Coyotes” jau palika bez savas arēnas – ņemot vērā vājos rezultātus un lielos parādus, citas Arizonas štata pilsētas Glendeilas vadība nolēma neturpināt īres līgumu ar klubu. Tā rezultātā “Coyotes” steidzami bija jāmeklē jaunā mājvieta, un, nespējot atrast citus variantus, jau pēdējās divas sezonas koijoti spēlē Arizonas Štata Universitātes (ASU) arēnā, kuras ietilpība ir vien pieci tūkstoši cilvēku.

“Coyotes” ar ASU noslēdza līgumu līdz 2025. gadam ar opciju to pagarināt uz vēl vienu sezonu, taču tas tika uzskatīts kā pagaidu risinājums, jo sākotnēji tika plānots, ka tiks uzbūvēta komandas jaunā arēna. Realitātē situācija izvērtusies pavisam citādāka. Arizonas klubs lielas cerības loloja uz savas arēnas būvniecību šī štata citā pilsētā Tempē – pagājušā gada maijā projekts jau tika saskaņots, pilsētas valde to akceptēja, taču referendumā iedzīvotāji nobalsoja pret.

“Mēs būtu vēlējušies, ka viņi atrastos jaunajā arēnā, taču notika dažas lietas, kuras nevarēja kontrolēt,” NHL ģenerālmenedžeru sanāksmē teica līgas komisārs Betmens. “Mēs būtu vēlējušies, lai referendums Tempē noritētu pretējā virzienā, taču tā nenotika. Mēs nodarbojamies ar to, ar ko varam tikt galā. Mēs uzskatām, ka Arizonas štats, it īpaši Fīniksas pilsēta, ir lielisks NHL tirgus. Šī ir vieta, kur mēs vēlamies būt.”

Tikmēr Betmena vietnieks Deilijs norādīja, ka līga nevarēs piespiest “Coyotes” spēlēt citā pilsētā, ja zemes apgabala iegūšana izrādīsies nesekmīga. “Droši vien nevarēsim [viņus piespiest pārvākties], bet es koncentrējos uz pašreizējo situāciju. Tagad viņi turpinās spēlēt hokeja spēles Arizonā. Ja viņi uzvarēs izsolē, tas būs pirmais solis, lai tas turpinātos – viņiem būs sava zeme un iespēja tajā būvēt. Piedalīšanās izsolē jau apliecina, ka klubs plānos būvēt arēnu,” teica Deilijs.

“Hokejs tuksnesī nevienam nav vajadzīgs” – kā izgāzās NHL lolotais klubs Arizonā?

 

TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
3.25
3.5
2.15
1.41
4.8
7.25
1.53
-
2.55
2
3.6
3.5
5.75
4.4
1.53
3.8
4
1.83
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām