Kolumbietis Igita triumfē “Vuelta a Espana” 18. posmā, Rogličs palielina pārsvaru

Serhio Igita, sportazinas.com
Serhio Igita | Foto: https://twitter.com/lavuelta

Kolumbiešu riteņbraucējs Serhio Igita no “Education First” komandas ceturtdien svinēja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena “” 18.posmā, pēc kura kopvērtējumā pārsvaru palielināja slovēnis Primožs Rogličs.

Tūres priekšpēdējā kalnu posmā riteņbraucējiem bija jāveic 177,5 kilometri ar četriem pirmās kategorijas kāpumiem.

22 gadus vecais lielo tūru debitants Igita piedalījās dienas atrāvienā un pirmspēdējā kāpuma nobraucienā, kas bija aptuveni 50 kilometrus pirms finiša, aizbrauca no pārējiem sekotājiem.

Sacensību pēdējos nogriežņos aiz viņa brauca grupa, kurā bija kopvērtējuma vadošie sportisti. Visaktīvākais no Igitas sekotājiem bija viņa tautietis Migels Anhels Lopess (“Astana”), kuram gan neizdevās aizbraukt promo no Rogliča (“Jumbo – Visma”) un spāņa Alehandro Valverdes (“Movistar”). Tāpat sekotāju grupa nespēja sastrādāties, lai noķertu Igitu.

Jaunais kolumbiešu riteņbraucējs uzvarēja solo finišā, distanci pabeidzot pēc četrām stundām 33 minūtēm un deviņām sekundēm. 15 sekundes aiz viņa finišēja Rogličs, Valverde un polis Rafals Majka (“BORA – hansgrohe”).

Divas sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja Lopess, bet vairāk nekā minūti atpalika nu jau iepriekšējais kopvērtējuma vicelīderis Nairo Kintana no Kolumbijas (“Movistar”). Šajā pašā grupā bija arī Rogliča tautietis un viens no konkurentiem Tadejs Pogačars (“UAE-Team Emirates”).

Piektdien riteņbraucēji aizvadīs 165,2 kilometrus garu posmu ar trešās kategorijas kāpumu distances sākumā, bet sestdien būs pēdējais kalnu posms.

Kopvērtējumā Rogličs savu tuvāko sekotāju Valverdi apsteidz par divām minūtēm un 50 sekundēm. Tikmēr trešais ir Kintana, kurš zaudē vairāk nekā trīsarpus minūtes.

Velobrauciens noslēgsies svētdien Madridē, kad būs veikts 21.posms.

Latvijas riteņbraucēji tāpat kā pagājušajā gadā Spānijas tūrē nepiedalās.

“Vuelta a Espana” norisinās 74.reizi. Pērn par čempionu tika kronēts brits Saimons Jeitss, kurš, tāpat kā 2017.gada čempions Kriss Frūms, šogad nestartē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par