Kolumbusa bez Merzļikina ierindā agrajā mačā centīsies atlikt atvaļinājumu

19/08/2020 12:55
Jonass Korpisalo

Šovakar plkst. 19:00 pēc Latvijas laika Kanādas pilsētā Toronto tiks aizvadīta Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa Austrumu konferences ceturtdaļfināla piektā cīņa, kurā Kolumbusas “Blue Jackets” spēlēs pret Tampabejas “Lightning”. Elvja Merzļikina pārstāvētā komanda atrodas iedzinējos sērijā ar 1-3.

Ceturtajā spēlē visi svarīgie notikumi aizņēma aptuveni piecas minūtes. Proti, otrās trešdaļas sākumā “Lightning” hokejists Barklajs Gudrovs atklāja rezultātu, dažas minūtes vēlāk viņa komandas biedrs Janijs Gurds dubultoja Tampabejas pārsvaru, bet pēc pusotras minūtes precīzs bija “Blue Jackets” uzbrucējs Kems Atkinsons, spēlei noslēdzoties ar 1:2.

Kolumbusas vārtsargs Jonass Korpisalo atvairīja 20 no 22 metieniem, savukārt vietu uz rezervistu soliņa ieņēma Matīss Kivlenieks. Savainojuma dēļ ārpus pieteikuma palika Elvis Merzļikins un nekas neliecina, ka šovakar latvietis varētu atgriezties laukumā.

Protams, ka “Blue Jackets” nometnē viss ir pozitīvi. Hokejisti saka, ka pašlaik svarīgi ir domāt nevis par rezultātu sērijā un to, kā izglābties, bet par nākamo maču, kuru noteikti jāuzvar. “Do or die” (dari vai mirsti), saka vienīgo vārtu autors Atkinsons un piebilst, ka piektajā spēlē jāparāda viss labākais, ko komanda spēj parādīt.

Kolumbusa lieliski spēlē mazākumā – 10 no 10. Taču pašlaik ar to ir par maz, jo pretinieki lieliski izmanto savas izdevības vienādos sastāvos. “Lightning” noteikti izanalizēja pagājušās sezonas kļūdas un spēlē ļoti racionāli – visas trīs uzvaras tika izcīnītas ar vienu vārtu pārsvaru.

“Blue Jackets” galvenajam trenerim Džonam Tortorellam ir zināma panākuma recepte. “Dažas reizes labi jānospēlē uzbrukumā un jāiemet vārti,” teica pieredzējušais speciālists pēc zaudējuma ceturtajā mačā. Izklausās vienkārši, bet izskatās, ka Tampabeja atkodusi pretinieku spēles stilu un sapratusi, kā neitralizēt “Blue Jackets” spīdekļus. Ja Tortorella neizdomās neko jaunu, tad sērija noslēgsies jau šovakar un komanda varēs doties atvaļinājumā. Ja Kolumbusa tomēr spēs pārsteigt “Lightning”, tad tas būs pirmais solis uz to, lai paliktu Toronto pēc iespējas ilgāk.

Pašlaik gan izskatās, ka uzvarēt trīs mačus pēc kārtas nav “Blue Jackets” spēkos.