Kolumbusa klusē par Merzļikinu un gatavojas sērijas trešajam mačam pret “Lightning”

15/08/2020 17:23
Jonass Korpisalo

Gaidāmajā naktī plkst. 2:30 pēc Latvijas laika Kanādas pilsētā Toronto tiks aizvadīta Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešā spēle starp Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas “Blue Jackets” un Tampabejas “Lightning”. Rezultāts sērijā ir 1-1.

Lai arī pirmajā mačā bija pieci papildlaiki, bet starp abām spēlēm bija tikai viena atpūtas diena, arī otrajā cīņā laukumā devās Jonass Korpisalo. Pēc soma snieguma neizskatījās, ka viņš būtu noguris, jo 26 gadus vecais vārtsargs darbojās visai pārliecinoši. Lai arī viņš jau sestajā minūtē ielaida ripu pēc Ņikitas Kučerova metiena, atlikušajā laikā “Blue Jackets” vārti palika neskarti, Korpisalo atvairot 36 metienus.

“Mēs nevarējām atļauties nonākt iedzinējos sērijā ar 0-2,” pēc mača teica Kolumbusas galvenais treneris Džons Tortorella. “Mača sākums nebija tas veiksmīgākais, bet turpinājumā mēs ieskrējāmies un kopumā aizvadījām labāku spēli. Bet turpinājumā mums jākļūst vēl spēcīgākiem,” uzskata pieredzējušais speciālists.

Pirms sērijas kļuva zināms, ka kādu laiku komandai nevarēs palīdzēt Elvis Merzļikins, kurš iedzīvojās savainojumā. Torotrellam nav zināms, kad latvietis būs gatavs doties laukumā un pašlaik pieejamā informācija neliecina, ka Latvijas izlases vārtsargs varētu parādīties komandas pieteikumā uz trešo maču.

Tas nozīmē, ka arī gaidāmajā naktī “Blue Jackets” laukumā dosies ar duetu Korpisalo – Kivlenieks. Somu hokejists kļuvis par Kolumbusas varoni, ko nekautrējas atzīmēt arī viņa komandas biedri. “Mēs visi redzējām, kā viņš spēlēja sezonas garumā. Kad mēs pieļaujam kļūdu, viņš to izlabo. Ko vēl var prasīt no vārtsarga? Viņa sniegums dod mums pārliecību pamēģināt izdarīt kaut ko riskantu uzbrukumā. Šajā “play-off” viņš izskatās iespaidīgi kopš pirmās spēles,” teica uzbrucējs Pjērs Luks Dibuā.

Tikmēr “Blue Jackets” apskatnieks Džefs Svoboda saskaitījis, ka “play-in” sērijā pret Toronto “Maple Leafs” un divos mačos pret “Lightning” Kolumbusa, spēlējot piecatā pret pieciem, laukumā pavadīja 459:20 minūtes un ielaida tikai septiņus vārtus jeb 0,91 ripu 60 minūtēs. Tas arī ir viens no “Blue Jackets” noslēpumiem. Otrs ir fantastiska pašatdeve – kā izteicās “Sports.ru” apskatnieks Ņikita Petuhovs, Kolumbusai laukumā var redzēt katru iztērēto dolāru. Ar to ir domāts, ka šī komanda spēlē ļoti cieši, un “Lightning” hokejistiem, kuri pieraduši pie lielākas brīvības laukumā, nav tik viegli uzlauzt šo aizsardzību.

Pagaidām Tampabejas līderi nav parādījuši sevi visā krāšņumā. Ja “Blue Jackets” arī turpmāk veiksmīgi neitralizēs pretinieku spīdekļus, tad komandai no Floridas štata būs jācer uz raksturu. Bet, piemēram, iepriekšējā gada sērija neliecina, ka raksturs būtu “Lightning” stiprākā puse.