Kopā ar algu griestiem KHL ieviesīs arī finansiālo “fair play”

Aleksejs Morozovs, sportazinas.com
KHL prezidents Aleksejs Morozovs | Foto: KHL

Kontinentālās hokeja līgas () vadība plāno ieviest finansiālo “fair play” – noteikumus, lai klubiem nebūtu iespējas maksāt spēlētājiem lielākas summas nekā to paredz reglaments.

Jau ziņots, ka nākamajā sezonā KHL stāsies spēkā algu griesti 900 miljonu rubļu (ap 10,9 miljoniem eiro) apmērā, kurus nedrīkst pārsniegt. Tāpat līgā darbosies arī algu grīda 270 miljonu rubļu (ap 3,28 miljoniem eiro) apmērā.

Aizvadītajā sezonā astoņām komandām algu budžeti bija lielāki par nākamajā sezonā noteiktiem algu griestiem. Rietumos tie ir Maskavas CSKA, Sanktpēterburgas SKA un Maskavas “Dynamo”, bet Austrumos – Magņitogorskas “Metallurg”, Kazaņas “Ak Bars”, Omskas “Avangard”, Jekaterinburgas “Avtomobilist” un Ufas “Salavat Yulaev”.

Vairāki žurnālisti un eksperti pauduši viedokli, ka klubi, kuri spēlētāju algām tērē vairāk naudas, atradīs iespēju, kā iekļauties noteiktās robežās, saglabājot atalgojuma līmeni. Viens no variantiem ir iekārtot kādu no hokejista radiniekiem kompānijā, kas ir kluba galvenais sponsors, un maksāt viņam milzīgu, amatam neatbilstošu algu. Cits variants ir piedāvāt hokejistam reklāmas līgumu ar galveno sponsoru, kura vērtība krietni pārsniegs tirgus cenu.

Tomēr Novosibirskas “Sibir” ģenerālmenedžeris Kirils Fastovskis sarunā ar Krievijas mediju “Championat” uzskata, ka šādi scenāriji nebūs iespējami. “Līga sagatavojusi dokumentu ar nosaukumu “finansiālais “fair play””. Pagaidām par to netiek stāstīts publiski, bet jau tagad tas tiek izplatīts un visām komandām tas jāparaksta. Tajā ir aprakstītas lietas, kuras nav pieļaujamas, un kurām līga sekos. Visu nestāstīšu, bet dokumentā ir rakstīts arī par radiniekiem,” atklāja Fastovskis, norādot, ka par noteikumu pārkāpumu paredzētas bargas soda sankcijas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par