Koronavīrusa izraisītā krīze piespiež Lietuvas grandu pārtraukt sadarbību ar Adomaiti

Daiņus Adomaitis, Uvis Helmanis, sportazinas.com
Daiņus Adomaitis un Uvis Helmanis (pa labi) Foto: Viļņas "Rytas"

Koronavīrusa radītā pandēmija jūtami ietekmējusi Lietuvas basketbola vienības Viļņas “Rytas” nākamās sezonas budžetu, kā rezultātā neizdevās pagarināt sadarbību ar labi zināmo speciālistu Daiņu Adomaiti, vēstīts kluba mājaslapā.

Komanda neizmantoja iespēju pagarināt sadarbību ar speciālistu, kura vērtība pēdējos gados ir krietni pieaugusi.

“Vēlos pateikties ikvienam, kurš šos divus gadus bija kopā ar mani Viļņā,” atvadu vārdus teica Adomaitis. “Priecājos, ka šo divu gadu laikā spēju izpildīt visus kluba noteiktos mērķus.”

Adomaiša teiktajam par apmierinātu kluba vadību piekrita arī ģenerāldirektors Rolands Jarutis.

“Publiski jau vairākkārt esam teikuši, ka komandas sniegums vērtējams tikai un vienīgi pozitīvi. Trenera virzienā neraidām nekādus pārmetumus. Varam vienīgi teikt paldies par uzvarām un sasniegtajiem rezultātiem,” norādīja Jarutis.

“Mums bija divas opcijas – paturēt treneri, tādējādi pārsniedzot komandas budžetu, vai sākt meklēt piemērotu ilgtermiņa kandidātu. Situācija bija gana skaidra, tāpēc neredzējām jēgu izniekot abu pušu laiku līdz pat 1.jūlijam. Nevēlamies sākt sastāva komplektāciju ar ierobežotām iespējām, tāpēc pieņēmām šādu lēmumu.”

Jarutis arī atklāja, ka komanda sākotnēji vēlas nolīgt jaunu speciālistu, lai kopīgiem spēkiem sāktu sastāva komplektēšanu.

Adomaitis ar “Rytas” pērn sasniedza Lietuvas Basketbola līgas (LKL) finālu, kurā piekāpās Kauņas “Žalgiris”. Šogad sezona tika pārtraukta priekšlaicīgi, taču “Rytas” tobrīd atradās otrajā vietā.

Tāpat Adomaitis pēc septiņu gadu pārtraukuma spēja aizvest komandu līdz ULEB Eirokausa ceturtdaļfinālam.

Pagājušajā sezonā “Rytas” arī izdevās svinēt uzvaru Karaļa Mindauga kausā.

Karjeras laikā lietuvietis lielākoties strādājis ar pašmāju klubiem, bet spēlētāja karjerā pēdējās divas sezonas pavadīja “Barons”/LMT Rīga vienībā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par