Korpisalo aizvada otro sauso spēli sērijā pret ”Maple Leafs” un nodrošina ”Blue Jackets” vietu Stenlija kausa izcīņā (VIDEO)

10/08/2020 05:37
Kolumbusas Blue Jackets

Par pēdējo komandu, kas nodrošinājusi vietu Stenlija kausa izcīņā šonakt kļuva latviešu vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas, somu vārtsargam Jonasam Korpisalo ”play-in” sērijas piektajā mačā pret Toronto ”Maple Leafs” atvairot visus pretinieku metienus un otro reizi sērijas laikā nosargājot savus vārtus neskartus, svinēja panākumu ar 3:0 un triumfēja sērijā līdz trim ar 3-2.

”Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella šonakt Kolumbusas pieteikumā neiekļāva Merzļikinu un pirmo reizi NHL izslēgšanas mačam pieteica citu latviešu vārtsargu Matīsu Kivlenieku, jo Merzļikins pirms sērijas izšķirošās spēles guva savainojumu. Pirmo reizi NHL izslēgšanas spēlei pieteiktais Kivlenieks gan šonakt laukumā nedevās un par ”Blue Jackets” vārtu drošību sērijas pēdējā mačā pret ”Maple Leafs” rūpējās soms Jonass Korpisalo, kurš atvairot visus 33 pretinieku hokejistu izdarītos metienus un aizvadot otro sauso spēli sērijā pret Toronto, nodrošināja ”Blue Jackets” iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

Kolumbusa šonakt maču uzsāka ļoti veiksmīgi un jau tā septītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad aizsargs Zaks Verenskis izpildīja metienu no distances un atklāja mača rezultātu. Nedaudz vairāk nekā pēc divām ar pusi minūtēm ”Blue Jackets” pēc ”Maple Leafs” skaitliskā sastāva pārkāpuma ieguva pirmo vairākumu mačā, taču nespēja to realizēt un dubultot savu pārsvaru. Otrajā trešdaļā Toronto dominēja un mača 33. minūtē saņēma iespēju pirmo reizi mačā spēlēt vairākumā, tomēr arī ”Maple Leafs” neizdevās izmantot skaitlisko pārsvaru.

Pēdējā trešdaļā Toronto turpināja dominēt un izdarīja divreiz vairāk metienus nekā pretinieki (14 reizes apdraudēja Korpisalo sargāto vārtu drošību, kamēr Kolumbusa izpildīja tikai septiņus metienus pa Frederika Andersena sargāto cietoksni), taču ”Blue Jackets” guva vēl divus vārtus un vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru. Nedaudz vairāk nekā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām šosezon NHL debitējušais Liams Foudijs izpildīja precīzu metienu no ļoti asa leņķa un dubultoja Kolumbusas pārsvaru (2:0). Savukārt 22,8 sekundes pirms pamatlaika noslēguma ”Blue Jackets” kapteinis Niks Folinjo ieraidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un panāca 3:0.

Tādējādi Kolumbusa ”play-in” sērijas piektajā mačā pret ”Maple Leafs” svinēja pārliecinošu panākumu ar 3:0 un triumfēja sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2, iekļūstot Stenlija kausa izcīņā, kurā tiksies ar Tampabejas ”Lightning”, ko iepriekšējā sezonā pirmajā kārtā sakāva ar 4-0.