Korpisalo aptur “Penguins”, Girgensons klusē “Sabres” uzvarā (VIDEO)

30/11/2019 08:55

Novembra pēdējā naktī savus mačus Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadīja trīs latviešu hokejistu pārstāvētās komandas. Uzbrucēji Zemgus Girgensons un Teodors Bļugers pie rezultativitātes punktiem netika, bet vārtsargs Elvis Merzļikins palika rezervē.

Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” pārspēja Toronto “Maple Leafs” ar 6:4, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu, kopš komandu vada Šeldons Kīfs. Pēc 20 nospēlētajām minūtēm “Sabres” bija iedzinējos ar 0:1, taču otrajā periodā Bufalo iemeta četras ripas pretinieku vārtos, izvirzoties vadībā ar 4:2. Noslēdzošajā trešdaļā katra vienība guva pa diviem vārtiem.

Rezultatīvākais “Sabres” rindas bija komandas kapteinis Džeks Aikels, kurš divas reizes pārspēja pretinieku vārtsargu un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja. Girgensons ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, bloķejot vienu pretinieku metienu. Viņš laukumā pavadīja 11:26 minūtes, no kurām 3:58 – mazākumā, kas ir lielākais laiks nevienādos sastāvos starp uzbrucējiem. Zīmīgi, ka Toronto neiemeta nevienus vārtus vairākumā.

26 mačos uzbrucējs izcēlies ar trīs vārtiem un tikpat piespēlēm, viņa lietderības koeficients ir -1.

Līdz ar šo panākumu “Sabres” atgriezās “play-off” zonā. Ar 12 panākumiem 26 spēlēs klubs ieņem trešo vietu Atlantijas divīzijā.

Tikmēr Kolumbusas “Blue Jackets” ar Elvi Merzļikinu rezervē un Jonasu Korpisalo vārtos uzvarēja Bļugera pārstāvēto Pitsburgas “Penguins” ar 5:2. Komandas panākumu kaldināja uzbrucējs Gustavs Nīkvists, kurš izcēlās ar “hat-trick”, savukārt vēl divas ripas Pitsburgas cietoksnī iemeta Niks Folīno. Abos “Penguins” vārtos piedalījās Džeiks Gincels (1+1) un Jevgēņijs Malkins (0+2).

Bļugers viņam atvēlētajās 15:59 minūtes (2:48 mazākumā) neizdarīja nevienu metienu pa vārtiem un neatzīmējās arī citos statistikas rādītājos. Sezonas 26 spēlēs Teodors guvis divus vārtus un atdevis četras piespēles, viņam ir negatīva lietderība -4.

“Blue Jackets” vārtsargs Korpisalo apturēja 29 no 31 pretinieku metiena. Viņš sezonas 20 mačos atvairījis 90,2% metienu un vidēji mačā ielaidis 2,83 ripas. Merzļikins savās sešās spēlēs spējis tikt galā ar 89% metienu, bet caurmērā ielaisto vārtu rādītājs ir 3,54.

Ar 14 panākumiem 26 cīņās pingvīni ierindojušies ceturtajā pozīcijā Metropolitēna divīzijā. Tikmēr Kolumbusa ar 11 uzvarām 25 mačos ieņem septīto vietu šajā divīzijā.