Korpisalo atvaira vairāk nekā 80 metienus, taču ”Blue Jackets” piektajā papildlaikā piedzīvo dramatisku zaudējumu (VIDEO)

12/08/2020 04:34
Kolumbusas Blue Jackets

Somu vārtsargs Jonass Korpisalo šonakt atvairīja 85 metienus Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā pret Tampabejas ”Lightning” un ierakstīja savu vārdu NHL vēsturē, kļūstot par visvairāk metienus vienā mačā atvairījušo vārtsargu, tomēr nespēja glābt Kolumbusas ”Blue Jackets” no zaudējuma piektajā papildlaikā (2:3) un nonākšanas sērijā iedzinējas lomā ar 0-1.

Kolumbusas galvenais treneris Džons Tortorella otrajā spēlē pēc kārtas ”Blue Jackets” vārtu drošību uzticēja somam Jonasam Korpisalo, bet kā rezerves vārtsargu mačam pieteica Matīsu Kivlenieku, jo ”play-in” sērijas ceturtajā spēlē pret Toronto ”Maple Leafs” cīņā par iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā savainojumu guva Kivlenieka tautietis Elvis Merzļikins. Šobrīd nav zināms, kad Merzļikins varēs atgriezties laukumā.

”Blue Jackets” sērijas pirmo maču pret ”Lightning” uzsāka ļoti veiksmīgi un jau trešajā minūtē atklāja cīņas rezultātu. Kolumbusu vadībā izvirzīja Pjērs Luks Dibuā, kurš, atrodoties pie kreisā iemetienu apļa, izpildīja metienu pa krievu vārtsarga Andreja Vasiļevska sargātajiem vārtiem un pēc labvēlīga rikošeta no slovāku aizsarga Erika Černāka realizēja pirms nepilnas pusminūtes iegūto skaitlisko vairākumu – 1:0.

Kolumbusas līdzjutēju prieki gan nebija ilgi, jo jau pēc mazāk nekā četrām minūtēm Tampabeja, spēlējot skaitliski vienādos sastāvos, pārspēja Korpisalo un panāca izlīdzinājumu. Pēc krievu uzbrucēja Ņikitas Kučerova izdarītā metiena no kreisā iemetienu apļa ripa trāpīja pa kāju Korpisalo vārtu priekšā esošajam Breidenam Pointam un izslīdēja somu vārtsargam starp kājsargiem (1:1). Korpisalo nebija ielaidis nevienus vārtus gandrīz 66 ar pusi minūtes.

Otrajā periodā ”Blue Jackets” nerealizēja nevienu no diviem iegūtajiem vairākumiem, taču 48 sekundes pirms došanās otrajā lielajā pārtraukumā guva vārtus vienādos sastāvos un vēlreiz izvirzījās vadībā. Kolumbusai minimālu pārsvaru atguva Dānijas izlases uzbrucējs Olivers Bjorkstrands, kurš izpildīja lielisku metienu no ļoti asa leņķa un nogādāja ripu zem Vasiļevska sargāto vārtu pārliktņa – 2:1.

Tiesa arī šoreiz ”Blue Jackets” līdzjutēju prieki nebija ilgi, jo Tampabeja trešās trešdaļas 23. sekundē sarūgtināja Korpisalo otro reizi mačā un atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu. Pēc aizsarga Raiena Makdonā izdarītā metiena no distances ripa lēnām slīdēja gar Korpisalo sargāto vārtu stabu un to Kolumbusas vārtos centās iebakstīt Janni Gords, taču somu vārtsargs ar nūju neļāva pretinieku uzbrucējam to izdarīt. Tiesa mirkli vēlāk pats Korpisalo ar kājsargu neveiksmīgi ievirzīja ripu savā cietoksnī (2:2).

Trešā perioda turpinājumā ”Lightning” nopelnīja divus noraidījumus, taču ”Blue Jackets” nerealizēja nevienu no pēdējā trešdaļā iegūtajiem vairākumiem un neizmantoja iespēju trešo reizi mačā izvirzīties vadībā. Tā kā nevienai no komandām pamatlaikā neizdevās gūt vārtus, tad uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tas izvērtās ļoti ilgs, jo nedz Tampabejai, nedz Kolumbusai neizdevās gūt vārtus ne pirmajā, ne otrajā, ne trešajā un pat ne ceturtajā pagarinājumā.

Mača uzvarētāja tika noskaidrota tikai piektajā papildlaikā. Tā 11. minūtē Points, atrodoties pie kreisā iemetienu apļa, izdarīja metienu pa Korpisalo sargāto cietoksni un, raidot ripu tālajā augšējā stūrī, guva savus otros vārtus spēlē – 3:2, tādējādi pieliekot punktu vairāk nekā 150 minūtes ilgušajai cīņai un izvirzot Tampabeju vadībā sērijā ar 1-0.

Tampebeja un Kolumbusa šonakt aizvadīja ceturto ilgāko spēli NHL vēsturē un laboja vairākus NHL rekordus. Abas komandas šonakt kopā izdarīja 151 metienu (“Lightning” 88 reizes apdraudēja Korpisalo sargāto cietoksni, bet “Blue Jackets” izpildīja 63 metienus pa Vasiļevska sargātajiem vārtiem). Korpisalo atvairīja 85 pretinieku metienus un kļuva par pirmo vārtsargu, kurš vienā mačā ir ticis galā ar tik daudz metieniem. Tikmēr Kolumbusas aizsargs Sets Džounss laukumā pavadīja 65 minūtes un sešas sekundes un NHL vēsturē kļuva par pirmo laukuma spēlētāju, kurš vienā mačā ir pavadījis laukumā vairāk nekā 64 minūtes.

Sērijas otro spēli ”Blue Jackets” pret ”Lightning” aizvadīs rītdien (13. augustā) pulksten 22:00 pēc Latvijas laika.