Korpisalo ielaiž divus vārtus otrā perioda sākumā, ”Blue Jackets” nonāk zaudējuma attālumā no sezonas beigām (VIDEO)

18/08/2020 00:51
Jonass Korpisalo

Viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām šonakt nonāca latviešu vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences pirmās kārtas ceturtajā mačā ar 1:2 atzina Tampabejas ”Lightning” pārākumu un sērijā nonāca iedzinējas lomā ar 1-3.

”Blue Jackets” komandas vārtus arī šajā mačā turpināja sargāt soms Jonass Korpisalo, bet kā rezerves vārtsargs spēlei atkal tika pieteikts Matīss Kivlenieks. Tikmēr Elvis Merzļikins ”play-in” sērijas ceturtajā mačā pret Toronto ”Maple Leafs” gūtā savainojuma dēļ joprojām palika ārpus pieteikuma.

Dāņu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands jau otrajā minūtē pārspēja krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski, taču “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers uzskatīja, ka tiesneši mirkli pirms “Blue Jackets” vārtu guvuma nefiksēja pretiniekiem zonu un pieprasīja trenera izaicinājumu. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās arbitri secināja, ka Kūperam ir bijusi taisnība un neieskaitīja Bjorkstranda vārtu guvumu. Nepilnas četras minūtes pēc šī notikuma Kolumbusa ieguva pirmo skaitlisko vairākumu mačā, tomēr nespēja to realizēt un izvirzīties vadībā.

Otrās trešdaļas sākumā ”Blue Jackets” nācās ļoti dārgi samaksāt par nerealizēto vairākumu, jo Tampabeja ļoti īsā laika posmā divas reizes pārspēja Korpisalo un panāca divu vārtu pārsvaru. Izmantojot Kolumbusas laukuma spēlētāju nesaprašanos savā aizsardzības zonā, Bārklijs Gudrovs otrās trešdaļas 16. sekundē neviena netraucēts izdarīja metienu pa Korpisalo sargātajiem vārtiem no ļoti tuvas distances un nogādāja ripu soma sargātā cietokšņa tuvajā stūrī – 1:0. Savukārt pēc nepilnām četrām minūtēm Janī Gurds vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc aizsarga Kevina Šatenkērka izpildītā metiena un panāca 2:0.

Pēc nedaudz vairāk nekā pusotras minūtes gan ”Blue Jackets”, pateicoties Kema Atkinsona nepiekāpīgajai cīņai Vasiļevska sargāto vārtu priekšā, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2) un atgrieza intrigu, kas saglabājās līdz pat spēles beigām. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Kolumbusa nomainīja Korpisalo pret sesto laukuma spēlētāju, taču 67 sekundes pirms pamatlaika noslēguma ”Blue Jackets” pamanījās pārkāpt skaitlisko sastāvu un nopelnīja noraidījumu, ievērojami sarežģījot savas izredzes atspēlēties un izglābties no zaudējuma.

Atlikušajās 67 sekundēs Tampabeja nosargāja savus vārtus neskartus un līdz ar to svinēja panākumu ar 2:1. Tādējādi Kolumbusa piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un jau trešo neveiksmi sērijā, nonākot iedzinējos ar 1-3 un viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām. Sērijas piektā un, iespējams, pēdējā spēle notiks jau rītvakar – 23:00 pēc Latvijas laika. Lai iekļūtu izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, ”Blue Jackets” būs jāuzvar nākamajos trīs mačos pēc kārtas.