Korpisalo iespaidīgs atvairīto metienu procents, “Blue Jackets” turpina uzvaru gājienu (VIDEO)

30/01/2021 09:01
Jonass Korpisalo

Vienīgajā šīs nakts Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, uz rezervistu soliņa paliekot latviešu vārtsargam Elvim Merzļikinam, viņa pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 2:1 pieveica Čikāgas “Blackhawks”, izcīnot otro uzvaru divu dienu laikā.

Kolumbusas vārtos šoreiz stājās somu ripu ķērājs Jonass Korpisalo, kurš, atvairot 96,9% pretinieku metienu jeb 31 no 32 raidījumiem pa viņa sargātajiem vārtiem, nodemonstrēja savu šosezon labāko sniegumu.

“Blue Jackets” treneru stratēģija ir rotēt abus vārtsargus, dalot viņu spēles laiku uz pusēm. Ņemot vērā, ka iepriekšējā duelī ripas ķēra Elvis Merzļikins, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru papildlaikā ar 3:2, tad šonakt cietokšņa drošība tika uzticēta Elvja somu konkurentam. Šosezon vēl pie spēļu prakses nav ticis vienības trešais vārtsargs Matīss Kivlenieks, jo visai stabilu sniegumu rāda komandas pirmie divi vārtsargi.

Mača rezultātu pirmā perioda devītajā minūtē, “Blue Jackets” spēlējot vairākumā, pēc Kema Atkinsona un Zaka Verenska piespēlēm guva Olivers Bjorkstrands, spēles pirmajam nogrieznim noslēdzoties ar minimālu Kolumbusas pārsvaru uz tablo. Pēc nospēlētām trīs minūtēm un 39 sekundēm otrā perioda ievadā rezultāta starpību palielināja “Blue Jackets” uzbrucējs Ēriks Robinsons.

Jau septiņas minūtes vēlāk spēlē nevienādos sastāvos ripu Korpisalo sargātajos vārtos pēc Patrika Keina un Dominika Kubalika piespēlēm raidīja Dilans Stroums, otrajam periodam noslēdzoties ar rezultātu 2:1 “Blue Jackets” labā. Mača pēdējā noslēdzošajā trešdaļā vārti netika gūti, Kolumbusai izcīnot savu ceturto uzvaru šosezon.

“Blue Jackets”, kas savā divīzijā aizvadījusi vislielāko spēļu skaitu, ar deviņos mačos izcīnītiem 11 punktiem ieņem pirmo vietu centrālajā divīzijā.

Nākamo maču Elvja Merzļikina pārstāvētā “Blue Jackets” aizvadīs jau pirmdien (1.janvārī), kad, visticamāk, vārtos stājoties nu jau latviešu vārtsargam, Kolumbusa lūkos vēlreiz sarūgtināt “Blackhawks”.