Korpisalo šajā sezonā vairs nespēlēs, “Blue Jackets” sastāvā iekļauj Kivlenieku

27/04/2021 17:15
Matīss Kivlenieks

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Jonass Korpisalo šajā sezonā ķermeņa lejasgala savainojuma dēļ laukumā vairs nedosies, vēsta apskatnieks Džefs Svoboda.

Šāda pavērsiena rezultātā latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš iepriekš atradās “Blue Jackets” fārmkluba Klīvlendas “Monsters” sastāvā Amerikas hokeja līgā (AHL), iekļauts NHL komandas pieteikumā, bet krievu ripu ķērājs Danils Tarasovs pievienosies komandas rezerves sastāvam.

Jau ziņots, ka svētdien “Blue Jackets” viesos pagarinājumā ar 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 1:0) piekāpās iepriekšējās sezonas Stenlija kausa ieguvējai Tampabejas “Lightning” un piedzīvoja devīto zaudējumu pēc kārtas. Trešajā trešdaļā pēc nospēlētām divām minūtēm un 21 sekundes savainojuma dēļ laukumu atstāja viesu ripu ķērājs Korpisalo, kura vietu vārtos ieņēma Latvijas ripu ķērājs Elvis Merzļikins. Tāpēc loģisks ir otra latvieša izsaukums uz NHL klubu.

Kivlenieks šosezon AHL piedalījies septiņās spēlēs, no kurām sešās izcīnījis uzvaras. Vidēji mačā viņš savos vārtos ielaidis 2,27 ripas un atvairījis 92,6% metienu. “Monsters” ar 27 punktiem 21 spēlē ieņem otro vietu Centrālajā divīzijā. Kivlenieks pagājušajā nedēļā jau bija izsaukts uz “Blue Jackets” rezerves sastāvu, bet vēlāk atgriezās “Monsters” rindās. “Blue Jackets” ar 40 punktiem 50 spēlēs ir pēdējā starp astoņām Centrālās divīzijas komandām.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.